« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu değişiklik zorunluydu

Beşiktaş Divan Kurulu’nda, istifa eden Ertuğrul Sağlam eleştirilirken, Mustafa Denizli’yi göreve getiren yönetime destek verildi. Başkan Demirören, "Şartlar bu değişimi gerektirdi" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü’nün Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda görevinden istifa eden teknik direktör Ertuğrul Sağlam eleştilirken, Mustafa Denizli’yi takımın başına getiren başkan Yıldırım Demirören ve yönetimine destek verildi.

Yönetim doğrusunu yaptı

Ritz Carlton Otel’de gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, istifası sırasında yönetim kuruluna yönelik açıklamalarda bulunan Ertuğrul Sağlam’a yüklenirken, Mustafa Denizli’nin hızlı bir şekilde teknik direktörlüğe getirilmesinden dolayı yönetim kurulunu övüp, teşekkür etti. Karadeniz, "Mustafa Denizli’nin başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

İstifa eden Ertuğrul Sağlam’ın televizyondaki konuşmasını dikkatle takip ettiğini vurgulayan Yalçın Karadeniz, "Sağlam diyor ki, ’Bir maçın kaybedilmesinden sonra gönderiliyorum.’ Başarılı olmuş ama mağdur edilmiş pozisyonuna getiriyor kendisini. Yönetim kurulunu zaman zaman hatalarından dolayı eleştiriyorduk. Ama yönetim kendi açısından belki de doğrusunu yapmıştır. Teknik heyete her türlü desteği vermiştir. Teknik direktörün tespit ettiği hedeflerden sapmalar olduğunu hepimiz gördük. Bu yıl Avrupa’da başarı gelecek, final oynanacak dendi. Daha birinci maçta kendi hedeflerinden sapıldığının göstergesi oldu. Hal böyleyken ’Bir maç kaybettim, gönderildim’ demesini doğru bulmuyorum" dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, geçen hafta yaşanan olaylardan sonra teknik heyet konusunda aldıkları kararlarla ilgili olarak Divan Kurulu toplantısında aldıkları destekten dolayı herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Demirören teşekkür etti

Teknik heyette yapılan değişimle ilgili olarak düşüncelerini açıklayan Yıldırım Demirören, "Hiç kimse çalıştığı kişiden ayrılmak istemez ama şartlar ne gerektiriyorsa da Beşiktaş Başkanlık makamı onu anında yapmak zorundadır. Bu değişiklik zorunluydu. Buradan çıkan birlik ve beraberliğin inşalah camiamıza ve sahaya iyi yansıyacağına inanıyorum" diye konuştu.

Başbakan’dan Fulya için gün bekliyoruz

BEŞİKTAŞ Belediye Başkanı İsmail Ünal, Fulya projesinde hiçbir kaçak yapılaşma olmadığını söylerken, "Projeye destek verdiğim için çok mutluyum. İyi ki vermişim, doğruyu yapmışım" dedi. Ünal, yönetim kurulunun statla ilgili hazırladığı projeyi onaylayıp Anıtlar Kurulu’na gönderdiklerini de dile getirdi. Başkan Yıldırım Demirören ise, "Fulya’nın açılış gününü ocak ayı olarak sayın Başbakanımıza bildirdik ve kendisinden gün bekliyoruz" diyerek konu hakkında bilgi verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz