BARTIN HABERLERİ

BÜ’de İş Sağlığı Ve Güvenliği Toplantısı Düzenlendi

IHA
01.09.2015 - 12:41Son Güncelleme :

BÜ'DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

IHA

Bartın Üniversitesinde ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ toplantısı gerçekleştirildi.
Bartın Üniversitesinde düzenlenen ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ toplantısında idari ve akademik personellere üniversitede iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları, temel eğitimleri ve ilgili kurul çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Bartın Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen toplantıya A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Bilal Çolak konuşmacı olarak katıldı.
Çolak konuşmasında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu ve ilgili yönetmelikler hakkında bilgiler verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan “İşyerleri İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Çalışma Rehberi” ile ilgili de konuşan Çolak, “İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları işverenin danışmanı gibi görev almaktadır. İşverenleri bu uzmanlar gerekli tedbirler hakkında uyarırlar ve gerekli önlemleri almaları konusunda zorlarlar. Bunu yapmak ya da yapmamak işverenin elindedir. Ancak uzmanlarımız bu tedbirlerin alınması noktasında taleplerini kayıt altına alarak, sorumluluklarını yasal olarak yerine getirdiklerini göstermeliler” dedi.
Bartın Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü, Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kenan Melemez ise Üniversite olarak personel ve öğrencilerin iş sağlığı ve güvenliğine önem verdiklerini kaydederek, iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Toplantı, katılımcıların İş Güvenliği Uzmanı Bilal Çolak’a sorularının ardından son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden BÜ’de İş Sağlığı Ve Güvenliği Toplantısı Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BÜ’de İş Sağlığı Ve Güvenliği Toplantısı Düzenlendi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı