BARTIN HABERLERİ

BÜ’de ‘Akademik Yayın’ Semineri Verildi

IHA
29 Eylül 2015 - 15:56Son Güncelleme : 29 Eylül 2015 - 15:57

BARTIN ÜNİVERSİTESİ'NDE ELSEVİER EĞİTİM UZMANI BUĞRA ŞENGÜN TARAFINDAN AKADEMİK YAYIN SEMİNERİ VERİLDİ

IHA

Bartın Üniversitesinde gerçekleştirilen “Akademik Yayın Semineri” ile internet üzerinden yayınlanan milyonlarca akademik kaynağa kolay ulaşmanın yolları anlatıldı.
Bartın Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı tarafından akademik personele yönelik “Akademik Yayın Semineri” düzenlendi. Üniversitenin Konferans Salonunda gerçekleştirilen semineri, yayınladığı bilimsel yayınlarla öne çıkan kuruluşlarından Elsevier’den Eğitim Uzmanı Buğra Şengün verdi. Şengün konuşmasında internetin yaygınlaşmasıyla birlikte bilgiye erişiminin kolaylaştığını vurgulayarak, bu kolaylığın beraberinde milyonlarca kaynak arasında bir karmaşaya da yol açtığını ifade etti. Özellikle akademik araştırma yapılan kaynaklar ve bu araştırmalar yapılırken nelere dikkat edilmesi konusunda bilgiler veren Şengün, “ScienceDirect, bilim, teknoloji ve tıp alanlarında 33 bin elektronik kitap ve 2 bin 500’den fazla elektronik dergi başlığı içeren Elsevier’in hakemli tam metinli veri tabanıdır. Scopus, bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı, izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük makale ve atıf veri tabanıdır. Mendeley, akademik makale yazılırken referansları düzenlemek için kullanabileceğimiz ücretsiz bir platformdur. Bu alanlar kullanılarak akademik bilgiye kolayca ulaşılabilir” dedi.
Akademik bir yayın hazırlanması sürecinde izlenilmesi gereken yol hakkında da bilgiler verilen seminer, soru cevapların ardından son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden BÜ’de ‘Akademik Yayın’ Semineri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BÜ’de ‘Akademik Yayın’ Semineri Verildi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:03
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:53
  • Akşam
   19:52
  • Yatsı
   21:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı