« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu dava bizim için çok kolay çünkü mahkumsunuz

UEFA Müfettişi Miguel Lietard Fernandez Palacios’tan Beşiktaşlıları kızdıran yorum.Nyon’daki şike davası savunmasında, siyah beyazlıları disipline veren müfettiş, Türk yargısının verdiği bir karar olduğu için davanın kendileri açısından çok kolay olduğunu söyledi. Palacios’un sözleri tepkiyle karşılandı.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

ŞİKE yaptığı iddiasıyla Avrupa’dan men talebiyle UEFA Disiplin Kurulu’na sevkedilen Beşiktaş’ın önceki gün yaptığı savunmada kulübü suçlayan raporu yazan müfettiş Miguel Lietard Fernandez Palacios’un sözleri siyah beyazlıları kızdırdı. Duruşmanın başında ilk sözü alan Palacios, “Bu dava bizim için çok kolay. Çünkü ortada mahkemenin hakkınızda verdiği bir mahkumiyet kararı var” dedi. Bunun üzerine Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu müfettişe tepki gösterdi. Müfettiş de Adalı ve Havutçu’ya “Şike davasında mahkumiyet kararı aldınız mı” diye sordu. Adalı, “Evet aldık ancak Yagrıtay aşaması var daha” dedi. Havutçu da savcılıktan aldığı temiz kağıdını göstererek, “Eğer ben suçlu olsaydım bu kağıdı alamazdım. Yargıtay'dan karar çıkıncaya kadar ben de herkes gibi suçsuzum. Sizin de bu kararı beklemeniz lazım” dedi.

ADALI, GÜMÜŞDAĞ İLE TAPESİNİ VERDİ

ADALI, ayrıca dönemin İstanbul BB Başkanı Göksel Gümüşdağ ile İbrahim Akın ve İskender Alın’ın transferi için şike yapıldığı iddia edilen kupa finalinden 20 gün sonra yaptığı telefon görüşmesinin kayıtlarını sundu. Adalı, “Alın bunlar sizde yoktur” diyerek tapeleri heyete sundu.
Havutçu, savunmasında kurul üyelerinden İbrahim Akın ve İskender Alın’ı da dinlemeleri gerektiğini söyledi. Havutçu, “Bu isimler futbol oynayamıyor. Çağırın ve dinleyin” dedi. Tüm savunmalar tamamlandıktan sonra disiplin kurulu üyeleri herhangi bir soru sorma gereği duymazken kendilerine sunulan Beşiktaş-İBB maçının görüntülerini ise müfettiş dahil UEFA yetkilileri ilk kez izlemiş oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz