Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Bu da iPhone 6 dayağı

  Hürriyet Haber
  23 Eylül 2014 - 17:31Son Güncelleme : 23 Eylül 2014 - 17:42

  Apple'ın iPhone 6'yı henüz Çin'de satışa resmi kanallardan sunamaması, cihazları satışta olan ülkelerden almaya çalışan Çinlileri fazlasıyla germeye başlamış durumda.

  iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a dünyada yoğun bir ilgi var. Öyle ki dünyada pek çok ülkede Apple mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşurken, telefonu kolayca satın alabilmek de mümkün değil ve saatlerce, hatta günlerce kuyrukta bekleme sabrını göstermek gerekiyor.

  Bu da iPhone 6 dayağı

  Çin'de henüz satışa sunulmadığı için yurtdışından iPhone'ları satın almaya çalışan çeteler ise bu şekilde gelir yaratmaya çalışıyor. Paris'teki Apple'ın mağazası önünde güvenlik görevlilerinin Çinli bir tüketiciyi zor kullanarak kapı önünden uzaklaştırdığı objektiflere takılırken, yeni iPhone'lara sahip olmak isteyen tüketiciler, bu çetelere 3 bin ila 6 bin dolar arasında paralar ödeyip bu cihazları satın almaya çalışıyor.

  Bu da iPhone 6 dayağı

  TÜRKİYE'DE iPHONE 6 PLUS YOK SATIYOR

  Türkiye ise 26 Eylül tarihini bekliyor. Satışların resmen başlayacağı bu günden önce ise sabah saatlerinde tüketiciler telefonlarını rezerve edip kuyruğa girmeden belirledikleri saatlerde cihazlarını alabilecek.

  Cihazlara yoğun ilgi gösteren Türk halkı daha şimdiden 64 ve 128 GB model iPhone 6 Plus cihazları tüketmiş durumda. Bakalım 26 Eylül'de dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok uzun kuyruklarla karşılaşacak mıyız?

  Etiketler: apple , iphone 6 , iPhone 6 Plus
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı