Ege Haberleri

EGE

  Bu da "Belediye Beach"

  Hürriyet Haber
  22.09.2015 - 10:42 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Urla Kum Denizi sahilini çeşitlenmiş aktivitelerle modern bir plaj olarak yeniden düzenledi. Yaklaşık 1 kilometrelik sahil bandındaki su oyunları parkı ile spor, yürüyüş ve çocuk oyun alanları, bisiklet yolları, duş-soyunma odaları, kafeteryalar ve yeşil alanlar, vatandaşlarca beğenildi.

  Bu da Belediye Beach

  Günübirlik deniz keyfi için Urla Yassıcaada’da konuklarını ağırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, turistik ilçeye yeni bir çekim merkezi daha kazandırdı. Urla Kum Denizi sahilindeki 950 metrelik sahil bandı, engelsiz ve modern bir plaj olarak düzenlenerek bayram öncesi İzmirliler’e armağan edildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Urlalılar tarafındanbeğenilen sahil düzenlemesini yerinde inceledi.

  Bu da Belediye Beach

  KUM DENİZİ PLAJI’NDA NELER VAR?

  Urla’da Atatürk Mahallesi Kum Denizi bölgesinde 950 metre uzunluğunda, yaklaşık 65 bin metrekarelik sahil bandında oluşturulan dev rekreasyon alanı "engelsiz" olarak projelendirildi ve uygulandı. Kum Denizi Plajı’na gelen yaşlı, engelli tüm vatandaşların denize daha rahat girebilmesi için denize kadar uzanan rampalar yapıldı. Plajın rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için güneşlenme alanları, tam otomatik WC’ler, duş ve soyunma kabinleri, yeme içme birimleri ve 300 araçlık otopark da engelsiz tasarım kriterlerine uygun olarak uygulandı.

  Bu da Belediye Beach

  Bunların yanında sportif faaliyetler için de alanı baştan başa kateden bisiklet yolu, spor aletleri ve tırmanma iplerinin bulunduğu alanlar oluşturuldu. Peyzaj düzenlemeleri ile de dikkat çeken Kum Denizi Plajı giriş ve çıkışındaki dere üzeri köprüleri de baştan aşağı yenilendi. İzmirlilerin çok amaçlı olarak kullanabileceği Kum Denizi Plajı Rekreasyon Alanı yaklaşık 7.5 milyon liraya mal oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı