Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu da Amerikan yerlilerinin karnavalı

  AA
  03.09.2013 - 12:04 | Son Güncelleme:

  Amerikan yerlileri tarafından geleneksel olarak New York'ta düzenlenen West Indian Karnavalı'nın bu yıl 46'ncısı gerçekleştirildi.

  ABD'nin en büyük karnavallarından West Indian Karnavalı Brooklyn Eastern Caddesi üzerinde düzenlendi.

  Binlerce dansçının renkli kostümleriyle yer aldığı karnavala New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz ve New York belediye başkan adaylarından Bill Thompson, John Liu, Anthony Weiner ve Christine Quinn'in yanı sıra çok sayıda siyasetçi katıldı.

  Yerli müzik ve dansların, görkemli kıyafetler eşliğinde sergilendiği karnavalı bir milyondan fazla kişi zaman zaman yağan yağmura aldırış etmeden izledi.

  Ülkenin birçok noktasından karnavalı izlemeye gelenler geleneksel yiyecek ve içecekler eşliğinde eğlenceli zaman geçirdi.

  Renkli görüntüler oluşturan karnavalın izleyicileri de dansçılar kadar ilginç kıyafetleriyle dikkati çekti.

  Karnavalda, köstümleri binlerce doları bulan dansçılarının yanı sıra Osmanlı tarzı takım elbise giyen ve fes takan yürüyüşçü grup seyircilerden yoğun ilgi gördü.

  Etkinlik sırasında bu yıl da adli olaylar yaşandı. Polisin yoğun güvenlik önlemlerine rağmen çıkan olaylarda en az 2 kişi silahla yaralandı. Karnavalda geçen sene 2 kişi bıçaklanmış, 2011 yılında da bir kişi öldürülmüş, 2 polis memuru da yaralanmıştı.

  Etkinlik 6 saatten fazla sürdü.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı