Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Bu da akıllı ayak tabanlığı!

  Hürriyet Haber
  13 Eylül 2014 - 14:22Son Güncelleme : 13 Eylül 2014 - 14:46

  Akıllı saat, akıllı gözlük derken şimdi de akıllı ayak tabanlığı icat edildi! 20 senedir ayakkabı tasarımı işinde faaliyet gösteren Fransız mucit Karim Oumnia akıllı telefonlarla ayak ısıtabilen ayakkabı tabanlığı geliştirdi.

  Giyilebilir teknolojilerin konuşulduğu bu dönemde Fransa'dan ilginç bir yenilik geldi. Fransız mucit Karim Oumnia ilk akıllı ayak tabanlığını geliştirdi.

  Bu da akıllı ayak tabanlığı

  Digitsole adı verilen tabanlık akıllı telefonlara entegre bir şekilde çalışıyor. Oumnia'nın "ayakkabı sektörünü kökünden değiştirecek" iddiasında bulunduğu Digitsole'un en ilginç özelliği ise tam şarjda 8 saat ayakları ısıtabiliyor olması.

  Bunun yanısıra Digitsole kullanıcıları koşu ve yürüyüşlerde katettikleri mesafeleri, ve harcadıkları kaloriyi de ölçebiliyor.

  Aslında bu özellik, akıllı bilekliklerde de yer alıyordu. Ancak Karim Oumnia bilekliklerin kol hareketlerini algılayarak katedilen mesafeyi ölçtüklerini belirtirken "Akdenizliler konuşurken ellerini kollarını kullanırlar. Bilekliklere göre konuşan insan aslında koşuyor. Digitsole daha isabetli bir mesafe algısı ve kalori hesabı sunacak" diye konuştu.

  Bu da akıllı ayak tabanlığı

  KICKSTARTER'DA FON ARIYOR
  Digitsole'u kullananlar akıllı telefonlarından ayak tabanlığının ısı ayarını yaparak ayaklarını istedikleri ayarda ısıtabilecek.

  Digitsole'un mucidi Oumnia Kickstarter'da bir kampanya açtı. Oumnia seri üretime geçmek için Kickstarter üzerinden 40 bin dolarlık fon toplamaya çalışacak.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı