Gündem Haberleri

  Bu da, Adana Moskova hattı

  Hürriyet Haber
  30.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rus anne, ayrı yaşadığı Adanalı eşinin Türkiye'ye gönderdiği, dört yaşındaki kızını ikinci kez kaçırdı.

  Adanalı 35 yaşındaki Celal Aslan, 7 yıl önce gittiği Moskova'da pazarcılık yaparken tanıştığı, 45 yaşındaki Rus Tatyana ile büyük aşk yaşadı. Daha önce iki kez evlenip ayrılan, bu evliliklerden biri 25, diğeri 12 yaşında iki oğlu olan Rus Tatyana ile Adanalı Celal, 5 yıl önce evlendi.

  Çiftin, bugün 4 yaşında olan kızları Aysel dünyaya geldi, ancak mutlulukları fazla sürmedi. Sık sık kavga etmeye başlayan Aslan çifti, 1 yıl önce ayrı yaşamaya başladı.

  Babaannesine getirdi

  Celal Aslan, kızı Aysel'i Adana'daki 60 yaşındaki annesi Yıldız Aslan'a teslim edip yeniden Moskova'ya döndü. Ancak, kızından ayrı yaşamayı kabul etmeyen Tatyana da, 3 ay önce Adana'ya geldi. Kayınvalidesinin evine misafir olan Tatyana, kızı Aysel'i alarak Moskova'ya kaçırdı. Celal Aslan, kızını iki hafta önce bir kez daha Adana'ya gönderdi. Soluğu yine Adana'da alan Tatyana, 3 gün önce torununu parka götüren Yıldız Aslan'ın bir anlık dalgınlığından yararlanarak Aysel'i kucakladığı gibi kaçtı.

  Polis, anne-kızı arıyor

  Anne ile kızı kayıplara karışırken, olayı Moskova'da öğrenen Celal Aslan, kızını geleceğini düşünerek Türkiye'ye gönderdiğini belirtip, ‘‘Tatyana, burada üvey oğullarıyla beni de tehdit ediyor. Can güvenliğim olmadığı için evden ayrılıp otele yerleştim. Ama peşlerini bırakmayacağım’’ dedi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı