Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu da 3G çetesi

  Elvan EZBER/DHA
  28.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul polisi, yurda yasadışı yollardan 3G uyumlu cep telefonu ve kozmetik ürünler sokan toplam 16 kişilik iki çeteye operasyon düzenledi.

  Birinci operasyonda polis, Y.A.’nın Çin’den ucuza getirdiği cep telefonlarına kullanılmayan cep telefonu IMEI numaralarını kaydettiğini ve ardından piyasaya sürdüğünü ortaya çıkardı. Y.A. ve N.A. gözaltına alınırken 3 bin 226 kaçak cep telefonu, 5 bin 554 cep telefonu aparatı, 4 bin 92 MP3-MP4-MP5 müzikçalar, 620 kol saati, 700 flaş bellek ele geçirildi. Yasak olan karınca yumurtası yağı ve yılan yağı gibi ürünlerin il genelinde satıldığı ihbarını alan Kaçakçılık Bürosu ekipleri de bir dizi operasyon düzenledi. Bu kapsamda Fatih, Bakırköy, Kartal, Pendik, Kadıköy, Küçükçekmece, Esenler, Başakşehir Tekirdağ ve Ankara’da basılan adreslerde 14 kişi gözaltına alındı.

  Ünlü isimlerle pazarlama

  Baskınlarda 32 bin 708 adet karınca yumurtası yağı ve kremi, 3 bin 615 yılan yağı, 11 bin 822 zayıflama çayı ve cinsel gücü artıran ilaç ele geçirildi. Ürünleri pazarlamak için internet ve gazetelere ilan veren şüpheliler, ilanlarda Seda Sayan, Hülya Avşar ve Helin Avşar gibi isimleri kullanıyordu.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı