Ege Haberleri

EGE

  Bu çorabı giyen stres tanımıyor

  Hürriyet Haber
  01.02.2011 - 23:15 | Son Güncelleme: 01.02.2011 - 23:15

  Gıdadan giyime tüm alanlarda doğayla dost, insan sağlığına zarar vermeyen ürünlere olan eğilimin artması, üreticileri de bu yatırımlara yöneltti.

  Denizlili Taşevli Tekstil de ar-ge için ciddi bütçe ayırıp, yatırım yapan şirketler arasında. Nano teknolojik ve organik tekstil ürünlerinin ardından 7 bin 200 Euro yatırımla vücuttaki negatif enerjiyi alan gümüş iyonlu ‘stres çorabı’ üreten şirketin Genel Müdürü Ali Taşevli, “Yeni ürünümüzü ‘insan vücudunda oluşan elektriği nasıl atabiliriz’ sorusundan yola çıkarak, insan vücudunda oluşan elektrostatik enerjiyi çekmesi için geliştirdik” dedi.Takı ve aksesuvar olarak kullanılan gümüşün aynı zamanda anti - bakteriyel olduğunu kaydeden Taşevli, normal çorabın lastik, likra ve pamuk ipliğinden dokunduğuna, stres çorabında ise yüzde 100 gümüşten üretilen iplik kullandıklarına dikkat çekti.

  Pody markasıÇorap üretiminde her yıl bir kademe atlayarak ilerlediklerini aktaran Taşevli, Poty markasıyla bamboo, modal ve micromodal üretimi yaptıklarını söyledi. Yıllık 1 milyon 800 bin çift çorap üretimi gerçekleştiren firma, üretiminin yüzde 70’ini iç piyasaya sunarken, yüzde 30’unu Almanya, fransa, Hollanda ve Belçika gibi ülkelere ihraç ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı