Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu, çocukların 1 yılda yaşadığı kaçıncı acı

  Cevdet ŞEN/DHA
  07.12.2014 - 01:22 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Kınık ilçesinde yaşayan İbrahim S. (37), 4 yıl önce Soma’da 301 kişiye mezar olan madende çalışmaya başladı. İki yıl önce krediyle iki odalı bir ev aldı.

  Borcunu bitirdi ancak bu kez de 6 aylıkken Akdeniz anemisi teşhisi konan oğlu İ.S.'nin (14) tedavisi için kredi çekmek zorunda kaldı. Eşi A.S. (33), kızları G.S. (10) ve Ş.S. (4) ve oğluyla yaşayan İbrahim S., geçen 13 Mayıs'ta indiği ocaktan bir daha çıkamadı.
  TAM SEVİNECEKKEN...
  Ölenlerden 149'u, ilik nakli bekleyen arkadaşlarının oğlu için kan örneği vermişlerdi ancak uygun sonuç alınamadı. Faciadan bir hafta sonra Almanya'da bir donör bulundu. Ama ailenin bu buruk sevinci kısa sürdü. Hastanede iki ayda bir kan takviyesi yapılan İ.S., donörün listeden çıkartılmasıyla bir defa daha yıkıldı. İki yıl önce işlediği hırsızlık suçundan hakkında verilen 1.5 yıl hapis kararı, talebi üzerine bir yıl ertelenen anne A.S. ise, 30 Kasım'da cezaevine gönderildi. Hem anne hem babalarından ayrılan kardeşlere de babaanne Ayşe S. (59) bakmaya başladı. Maddi durumu iyi olmayan Ayşe S. destek bekliyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı