Gündem Haberleri

  Bu çile yılbaşına kadar sürecek

  Sefa ÖZKAYA/İSTANBUL
  10.08.2012 - 12:29 | Son Güncelleme:

  Karayolları 1’inci Bölge Müdürlüğü’nce Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki çalışmayla eş zamanlı olarak başlatılan Ayamama Deresi’ndeki ıslah çalışması sürücüleri canından bezdirdi. TEM Otoyolu Mahmutbey Gişeleri ile Basın Ekspres Yolu’nu her iki yönde kullanarak işyeri ve evlerine ulaşmak isteyen sürücüler özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafik çilesi çekiyor. Yoğun trafik, aynı güzergahlardan Atatürk Hava Limanı’na ulaşıp, uçakla seyahat eden yolculara ise kabus yaşatıyor.

  PERİŞAN OLDUK

  Adım adım ilerleyen trafikte işlerine ve uçaklarına yetişmek isterken kimyası bozulan sürücüler yöneticilere çok öfkeli. İşine yetişmek için 1.5 saat daha erken kalktığını belirten bir sürücü, "Biz burada çile çekiyoruz, makinaların çoğu boş boş duruyor. Çalışmalar belli saat dilimlerinde yapılıyor. Madem bir iş yapıyorsunuz 24 saat çalışıp bir an önce bitirin, insanlar da perişan olmasın" dedi.

  FATURAYI BİZ ÖDÜYORUZ

  Çalışmadan haberi olmadığı için trafik nedeniyle uçağını kaçırdığını belirten başka bir sürücü ise, "İstanbul’da çalışmalar nedeniyle bir yerden bir yere gitmek neredeyse imkansız. Çalışmalar elbet yapılacak ama bunları tam zamanlı olarak planlayıp en kısa sürede bitirmek gerekiyor. İşi bilmeyenlere ihale veriyorlar sonra da faturayı vatandaş ödüyor" diye konuştu.

  Haberin yapıldığı saatte şantiyede bir işçi bulunuyordu

  Bu çile yılbaşına kadar sürecek

  FSM HIZLANDIRILMIŞTI

  FSM’deki çalışma erkene çekilip 30 Ağustos’ta, Haliç Köprüsü’ndeki çalışma 17 Eylül’de sona erecek ama Mahmutbey Batı Kavşağı’ndaki Ayamama Deresi Islah çalışması 31 Aralık 2012 tarihine kadar devam edecek.

  FORE KAZIK ÇAKILIYOR

  Genişletilen Ayamama Deresi boyunca şu anda aç kapa yöntemiyle fore kazıklar çakılıp otoyolun altında menfez işi gerçekleştiriliyor. Kazıklar çakıldıktan sonra üzeri kapatılacak ve üst kısımda trafik akışı sürerken altta çalışmalar devam edecek. Ayamama Deresi ıslah çalışmalarının yapıldığı Mahmutbey Batı Kavşağı’nda kapatılan şeritler için servis yolları yapılarak trafiğin akışı sağlanıyor. Bu altyapı çalışmaları bitince dereyle kesişen yol kesimleri asfaltlanacak. Son olarak yapılacak beton oluklarla suyun sağlıklı bir şekilde deplasesi sağlanacak.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı