« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bu branş Türkiye'de yeni"

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda biatlonda yapılan erkekler 10 kilometre sprint yarışında 28. olan milli sporcu Ahmet Üstüntaş, “Bu branş Türkiye'de yeni, basamakları yavaş yavaş atlayarak yukarılara çıkacağız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Üsütüntaş, 10 kilometre sprint yarışının kendisi için iyi geçtiğini belirterek, “Atış olarak çok iyiydim fakat koşu olarak daha iyi olabilirdim. Ama geneline baktığımızda güzel geçti. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım, yaptığıma da inanıyorum. Bu branş Türkiye'de yeni, yavaş yavaş basamakları atlayarak yukarılara çıkacağız” diye konuştu.

Organizasyonda dünyanın en iyi sporcularıyla mücadele ettiklerini anlatan Ahmet, “Gelecek için umutluyuz. Şimdi dünyanın devleriyle mücadele ediyoruz. Bu branş bizde başlayalı iki yıl oldu. Bizden sonra gelecek sporcular inşallah dünya şampiyonu olacak” ifadelerini kullandı.

Yarışı 33. sırada tamamlayan Uğur Akman da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirerek, “Bu branş bizde çok yeni. Rakiplerimize göre çok gerideyiz. Biz yine de elimizden geleni yaparak ileriye gitmeye çalışıyoruz ama iki yılda bu kadar oluyor” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz