« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu bir rekor

Kombinelerden arta kalan 20 bin bilet için Amerika'dan Almanya'ya kadar dünyanın dört bir yanından kulübe, Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilere faks, telefon ve mail yağıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İflasın eşiğindeki Yunanistan'daki mali depremin diğer AB ülkelerini de sarsmasının ardından euroda yaşanan güven kaybı, uluslararası piyasalarda altını yeniden en güvenilir yatırım aracı haline getirdi. Ancak Kadıköy'de Fenerbahçe'nin pazar günü Trabzonspor'la oynayacağı şampiyonluk maçının biletleri, çeyreği 100 liranın üstünde bir fiyatla satılmaya başlayan altından bile daha değerli.

Bu tarihi ana Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan tanıklık etmek isteyen Sarı-Lacivertli taraftarlar, geceden Biletix gişesi önünde kuyruğa girip, dün kulüp üyeleri ile Taraftar Kart sahipleri için satışa çıkan biletlere hücum etti. Biletix'in internet ve gişe sistemi kilitlendi. 52 bin kapasiteli statta kombine sahibi 30 bin taraftarın bilet derdi yok. Kombinelerin dışındaki 22 bin biletten iki bini Trabzonspor'a tahsis edilmiş durumda. Geri kalan 20 bin bilete ise Türk spor tarihinde görülmemiş bir talep yaşanıyor.

Fenerbahçe'nin kongre üyeleri bile bilet bulmakta zorlanıyor. Kulübün faksı ve telefonları günlerdir meşgul, mail bombardımanı da sürüyor. Fenerbahçe kulübüne, Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilere ulaşan resmi bilet talebi 286 bin ile çeyrek milyon insanı aştı. Başkan Aziz Yıldırım, '286 bin kişi bilet istedi ama sadece 20 bin bilet satabiliyoruz, ne yapacağımız şaşırdık. Bugüne kadar görülmemiş bir ilgiyle karşılaştık' dedi. Bilet için kulübe başvuranlar arasında Anadolu'daki taraftarların yanı sıra ABD'den İngiltere'ye Fransa'dan Almanya'ya Rusya'dan Gürcistan'a kadar dünyanın dört bir yanından futbolseverler bulunuyor. Tabi bu durumu istismar etmek isteyenler de yok değil. 50 ila 315 lira arasında satılan biletlerin fiyatı karaborsada bin lirayı buldu.

F.Bahçe yönetimi de biletlerin internette sadece www.biletix.com adresinden satıldığını hatırlatıp, www-biletix.org ve www.biletix.org/fb-ts gibi yasal olmayan internet sitelerine karşı dikkatli olmaya çağırdı. Başta Antalya, İzmir ve Münih olmak üzere birçok dernek maç günü özel uçak kaldıracak. Ankara taraftarlar derneği de trenle Kadıköy'e gelecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz