‘Bu bina yıkılır’ dedi tek tek zillere bastı

Levent GÜNDÜZ / STRASSBURG, DHA
28.08.2014 - 10:12 | Son Güncelleme: 28.08.2014 - 10:17

Fransa’nın Strazburg kentindeki Montagne Verte semtinde bulunan üç katlı binada oturan Fransız, Arap ve Türk kökenli aileler binada oturan Güney Efendi sayesinde ölümün eşiğinden döndü.

GÜNEY Efendi ile arkadaşı Cuma Güdümen, camiye giderken binanın köşe duvarında büyük çatlak gördü. Çatıdan bazı parçaların da yere düştüğünü gören‘Bu bina yıkılır’ dedi tek tek zillere bastı Efendi ile Güdümen, binanın yanındaki şantiyede çalışan işçileri uyardı. İşçiler çalışmaları durdurdu. Binada oturan Güney Efendi zilleri çalarak binadakileri dışarı çıkarttı.

Polis, itfaiye, gaz ve elektrik idaresinden görevliler olay yerine gelerek elektrik ve gazı kesti. Üç saat sonra da binanın duvarı çöktü. Yıkıntıyı gören bazı bina sakinleri fenalaştı. İnşaat işçisi Güney Efendi, “Duvardaki büyük çatlağı görünce, ‘Bu yıkılır’ dedim ve dediğim gibi oldu. Bina sahibi ve şantiyede çalışan Fransızlar onları uyardığım için teşekkür ettiler. Hepsi, ‘Bizi ölümden kurtardın. Binanın çökeceğine ihtimal vermezdik’ dediler” diye konuştu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı