Ege Haberleri

EGE

  Bu bi çevre dostu ve de olay yeri

  Eray Arpaşin
  01.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alaçatı’da Nuri Sevil, Altuğ Paker, Armağan Sönmez, Avram Habif ve Haldun Demirhisar’ın kurduğu ‘Bu Bi Olay Yeri’ şimdiden gözde oldu.

  Nostalji ve çevreye duyarlılığı ilke edinen Bu Bi Olay Yeri’nin genel koordinatörü Demirhisar, “Türkiye’de fazla yaygın olmasa bile uluslararası sanatçılar çevreye çok duyarlı. Plaj ve konser alanının çevreye duyarlı olması da dünyanın ilgisini çekecek. Dünyada hiç bir yerde rastlamadığımız bir örnek olan Bu Bi Olay Yeri’nde sahne için metaller alıp uğraşmak yerine, ya da ağaçları kesip platform yaptırmak yerine eski ürünleri kullandık. Herşey hareketli ve taşınabilir” dedi.


  Ulusalararası Alaçatı Festivali’ne ev sahipliği yapan ve birbirinden ünlü isimlerin verdiği konserlerle 15 bin kişiyi ağırlayan Bu Bi Olay Yeri’ndeki konser maratonu 7 Temmuz’da Yalın, 14 Temmuz’da Kenan Doğulu ile sürecek.
  Bu Bi 50 Kişilik Plaj da hizmete girdi. 50 kişilik yerde 100 kişilik alan yaratmaktansa, insanların daha rahat hareket edebilmeleri için huzurlu bir ortam hazırladıklarını belirten Demirhisar, “İnsanlar tatile geliyor. Burada rahat etmeleri lazım. Biz de bunu sağlamak zorundayız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı