« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu benim ikinci uykusuz gecemdi

Terim, ‘Hayatım boyunca iki kez böyle heyecanlandım. İlki Galatasaray’da iken oynadığımız UEFA Kupası finali, ikincisi ise Arnavutluk maçıydı’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, play-off hedefine nasıl ulaştıklarını Hürriyet’e anlattı. Arnavutluk maçının hemen sonrasında sıcağı sıcağına yazarlarımız İlhan Söyler ve İsmail Er’e konuşan Terim, ‘Hayatım boyunca ikinci kez böylesine heyecanlandım. İlki Galatasaray’da iken oynadığımız UEFA Kupası finali, ikincisi ise bu maçtı’ dedi.

Arnavutluk karşılaşmasından önce son derece stresli olduğunu anlatan Terim, ‘Gece hiç uyuyamadım. Sürekli otelimizin karşısındaki stada bakarak, kazanacağımız zaferi düşündüm. ‘Ya kötü bir netice alırsak’ diye hiç düşünmedim. Stresliydim ama kazanacağımızdan emindim’ ifadesini kullandı. Fatih Terim, Arnavutluk maçını ve bundan sonra yapılması gerekenleri şöyle anlattı:

İnancın zaferi

- Play-off futbolcularımın eseri. Arnavutluk karşısında işimizin zor olacağını biliyorduk. Nitekim kazanmak için tüm güçlerini ortaya koydular.

- Arnavutluk’ta oynadığımız saha zemininin Avrupa’da örneği yok. Top kontrolünde inanılmaz zorluk çektik. Zemin, oyun planımızı bozmaya yönelikti. Ama oyuncularımın inancı zaferi getirdi.

- Oyuncularımla mantalitemiz aynı. Teknik heyet ve futbolcular olarak, ipin üstünden bugünlere geldik. Bu saatten sonra kim çıkarsa çıksın, tek hedefimiz 2006 Dünya Kupası finalleri.

- Milli takımlar arasındaki karşılaşmalarda büyük veya küçük rakip diye bir şey düşünmek felakettir. Her maça aynı disiplinle hazırlanmak gerekir.

- Emre ve Hamit’in sarı kart görerek cezalı duruma düşmeleri beni üzdü. Ama her iki oyuncunun da alternatifleri mevcut. Fakat bundan böyle kart görecek oyunculara disiplin getireceğiz.

- Play-off’ta içerde oynayacağımız maç Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda yapılacak.

- Ben oruç tutmadım. Futbolcularıma da tutmamalarını söyledim. Zor oldu ama onları bu konuda ikna ettim.

- Norveç, İsviçre ve Slovakya’yı uzun süredir takip ediyordum. Bu takımlara ilişkin her bilgiye sahibiz.

- Milli maçları milli dava olmaktan çıkardık. Kaybetmekten korkmayacağız. Kaybedersek de sorumlusu benim.

Bunları da Beğenebilirsiniz