Bu bebek senin olamaz dediler, hala çocuğunu almak için savaşıyor

Birce BORA / LONDRA
04.07.2015 - 12:35 | Son Güncelleme: 04.07.2015 - 12:39

İspanya’nın Costa del Sol kentinde yaşayan annesini ziyarete gittiğinde evde doğum yapan 27 yaşındaki İngiliz hemşire Stacie Cottle, doğumu kaydettirmek için gittiği Axarquia hastanesinde büyük bir şok yaşadı.

İspanyol yetkililer Cottie’nin doğum yaptığına inanmadı ve onun bebeği çalmış olabileceğini iddia ederek polis çağırdı.

Tıbbi muayeneden geçirilen Cottie’nin kısa süre önce doğum yaptığı tespit edildiyse de yetkililer “Bebeğin çok büyük olduğunu, yeni doğmuş olamayacağını” iddia ederek DNA testi yapılmasını talep etti ve test sonuçları gelene dek bebeğin hastaneyi terk etmesine izin veremeyeceklerini söyledi.

Konuyla ilgili Daily Mail gazetesine konuşan Cottle, iki haftadır test sonuçlarını beklediğini ve bebeği ile birlikte hastanede kaldığını açıkladı.

Cottle “Herkes bana bebek hırsızı muamelesi yapıyor, bütün bunlar gerçekten saçmalık” dedi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da hemşire olarak çalışan Cottle, gördüğü muamelenin siyahi olmasından kaynaklandığını da iddia etti ve “İnsanlar benim Senegal ya da Kenya’dan geldiğimi iddia ediyor, İngiltere pasaportuna sahip olduğum gerçeğini görmezden geliyor” dedi.

İngiliz hemşirenin ırkçılık iddialarını reddeden hastane yetkilileri ise “Bir pediyatrist doğumun araştırılması gerektiğine karar verdiği için konuyu polise ilettiklerini ve yaşananların göçmenlerle hiç bir ilgisi olmadığını” söyledi.

Cottle yaşananlar nedeniyle üç yaşındaki büyük kızını da çok nadir görebildiğini söyledi ve “Büyük kızımın hastaneye girmesine izin vermiyorlar. Ben de geri dönmeme izin vermeyecekleri korkusuyla hastaneyi terk edemiyorum” dedi.

Etiketler: bebek , ispanya , anne


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı