Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu Başkan işini biliyor

İlhan Cavcav, Orhan Şam’ı F.Bahçe’ye Mustafa Pektemek’i Beşiktaş’a sattı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Ucuza aldığı genç ve yetenekli oyuncuları büyük kulüplere pahalıya satan G.Birliği Başkanı’nın taktiği bir kez daha tuttu. Kırmızı siyahlılara Mustafa’dan 4, Orhan’dan 3.5 milyon Euro gelecek.

UCUZA aldığı genç ve yetenekli oyuncuları İstanbul kulüplerine astronomik rakamlarla satarak kulübünün kasasını dolduran G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, bu fırsatı değerlendirip yine yaptı yapacağını...
G.Birliği’ni 32 yıldır başarıyla yöneten 76 yaşındaki Cavcav, Orhan Şam’ı F.Bahçe’ye, Mustafa Pektemek’i de Beşiktaş’a sattı. Hem de kendi belirlediği fiyatlarlarla... İşte önceki gece başlayıp, dün sabah iki farklı kulübe gönderilen futbolcuların transferinin perde arkasında yaşananlar...
Daha önce bu iki oyuncu için 10 milyon Euro bonservis bedeli biçen İlhan Cavcav, teknik direktör Giray Bulak’ın imza töreninde bu rakamı 9 milyon Euro’ya çektiklerini ve dört büyük takımdan da teklifler aldıklarını söyledi.
Yıldırım’dan 8 milyon Euro
F.Bahçe’nin niyetini açıkça belli etmesinden sonra Beşiktaş da devreye girdi. Önceki akşam saat 20.00’de Ankara’ya uçan Başkan Yıldırım Demirören ve yöneticiler Serdal Adalı ile Cengiz Zülfikaroğlu, Cavcav’la 2 saat süren bir toplantı yaptı. G.Birliği  Başkanı, “Aziz Yıldırım bu iki oyuncuya 8 milyon Euro veriyor. Siz 9 (Mustafa’ya 5, Orhan’a 4 milyon Euro) verirseniz bu iş olur” dedi. Demirören, “Orhan çok pahalı. 4 milyon Euro artı Ali Kuçik karşılığında bize Mustafa’yı verin” karşılığını verdi.
Beşiktaşlılar İstanbul’a dönmek için harekete geçtiler, saatler 23.00’ü gösterirken uçağa binecekleri sırada Demirören’in telefonu çaldı. Arayan İlhan Cavcav’dı. “Teklifiniz bizi tatmin etti. Kabul ediyoruz. Bir an önce gelin sözleşme imzalayalım. Bu işler sıcağı sıcağına olur. Aksi taktirde iş bozulur” dedi. Demirören, hazırlanan protokol sözleşmesini fakslayarak Mustafa Pektemek’i kadrolarına kattıklarının duyurulmasını istedi.

Mustafa Pektemek, 3 yılda değerini 12’ye katladı

NE altın, ne döviz ne de borsa... Orhan Şam’ı F.Bahçe’ye 3.5 milyon Euro’ya satan İlhan Cavcav, asıl vurgunu Mustafa Pektemek üzerinden yaptı. Cavcav, 2008’de 750 bin lira maliyetle Sakarya’dan transfer ettiği Mustafa’yı 4 milyon Euro (9 milyon TL) bonservis ücretiyle Beşiktaş’a gönderdi.

İŞTE CAVCAV’IN SATTIĞI FUTBOLCULAR

Moshoeu Kocaelispor
Tarık Fenerbahçe
Erkan Fenerbahçe
Metin Diyadin Fenerbahçe
Ümit Özat Fenerbahçe
Ümit Karan Galatasaray
Deniz Barış Fenerbahçe
Ergün Penbe Galatasaray
Rahim Beşiktaş
Geremi Real Madrid
Ali Tandoğan Beşiktaş
Youla Beşiktaş
Giray Trabzonspor
Engin Eskişehirspor
Gökhan Gönül Fenerbahçe


Bunları da Beğenebilirsiniz