Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu başarının mimarı Aziz Yıldırım

Şampiyonluk yolundaki en kritik viraj olan Ankaragücü deplasmanından 3-0’lık zaferle çıkan sarı lacivertlilerin soyunma odası büyük bir coşkuya sahne oldu. Başkan, yöneticiler ve futbolcular omuz omuza verip, “Bu stadı yakarız senin için” tezahüratını haykırdılar.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

SEZONA 8’de 8’le rekor kırarak başlayan Fenerbahçe için şubat ayı tam anlamıyla kabus gibi geçti. Ligin en kısa ayında üst üste 7 resmi maçta galibiyet yüzü göremeyen, bu dönemde oynadığı 4 lig  karşılaşmasında 2 beraberlik (D.Bakır: 1-1, Manisa: 2-2) ve 2 yenilgi (Bursa: 2-3 ve İstanbul BŞB: 1-2)  alan sarı lacivertliler, 25. haftada Başkent’teki 0-0’lık G.Birliği beraberliği sonrası adeta dibe vurdu. Lider Bursaspor’un 6, G.Saray’ın 4 ve Beşiktaş’ın da 2 puan gerisine düşüp 4’üncü sıraya gerileyen sarı lacivertliler için dönüm noktası, yine şubat ayında oynayıp 1-1’lik sonuçla talihsiz bir şekilde Avrupa Ligi’ne veda ettiği Lille maçı oldu.
İlk hedefinden uzaklaşan F.Bahçe, artık tüm dikkatini lige ve finalde kaybettiği Ziraat Türkiye Kupası’na verdi. 25 Şubat’taki Lille maçından sonra Belediyespor karşısında şanssız bir yenilgi aldıktan sonra müthiş bir sıçrama yapıp kaybetmediği 10 maçta (9 galibiyet, 1 beraberlik) 28 puan toplayan ve 4. sıradan zirveye çıkan Fener’in başarısında en büyük pay hiç kuşkusuz kulüp başkanı Aziz Yıldırım’a ait.
Peki bu süreçte F.Bahçe’de neler yaşandı. Çok uzağa gitmeden son 4 haftaya dönelim. Bakalım F.Bahçe’de neler yaşanmış...

Bu stadı yakarız senin için

Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler ve futbolcular, A.Gücü zaferinden sonra soyunma odasında bu sloganla coştu.

SARI lacivertli camiayı bütünleştirip takımın şampiyonluğun en güçlü adayı olmasında büyük payı olan Başkan Aziz Yıldırım’ın etkisi Ankaragücü maçının ardından soyunma odasında yaşananlardan sonra bir kez daha ortaya çıktı. Soyunma odasına inen yönetim kurulu üyeleri ve futbolcular omuz omuza bu sezon F.Bahçe tribünlerinin dilinden düşmeyen şu tezahüratı seslendiriyordu:

Dilimde şarkıların gündüz gece
Deli gibi aşığım Fenerbahçe
Bu stadı yakarız senin için
Şampiyonluk gelince...

Samandıra kontrol altına alındı

Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler  Samandıra’ya sık sık gidip takıma  destek verdi. O güne kadar takım olma konusunda büyük sıkıntılar yaşayan F.Bahçe kenetlendi. Dışarıya haber sızdırılmasının önüne geçildi.

Yöneticilere konuşma yasağı

Kritik maçlar öncesi ortamı geren demeçler verilmesinden özellikle kaçınıldı. Rakip yöneticilerin tahriklerine karşılık verilmedi. Ligde oynanacak son maça kadar yöneticilere konuşma yasağı getirildi.

Kupa hezimetine rağmen destek

Kupa hasretini 28 yıla çıkaran Trabzonspor yenilgisine rağmen takımına olan desteğini sürdüren Başkan Yıldırım, mağlup takımı seremonide alkışlayıp morallerinin bozulmasının önüne geçti.

Takımın başında menajer gibi durdu

Kritik Ankaragücü maçı öncesi takım uçağında ve otobüste en ön sırada yine Başkan Aziz Yıldırım vardı. Başkent’te takımı desteklemeye gelen taraftarlarla fotoğraf çektirip onlarla sıcak diyaloglar kurdu, İncek’teki tesislere taraftarların girip futbolcularla bütünleşmesini sağladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz