Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu akşam daha zor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Ben de biliyorum ki galibiyete mecbursan, o oyun zordur. Dün akşamki oyun için de bundan farklı bir şeyler düşünmüyorum. Oyunun ilk yarım saatine bakıyorum, her türlü iyi oynayan biziz. Top bizim ayağımızda... İleri daha iyi giden de, gol pozisyonuna giren de biziz. Bu aralar direkten dönen bir topumuz da var.

Ülke futbolu olarak zaafiyetimiz, defans bloğunda topa bakarken adamı unutmak, adama bakarken de topu... Yediğimiz gol de aynen bu anlattıklarımın içinde. Benim tuttuğum takımın adamı Serdar, adamını da unuttu, topu da... Oyunu çözen yediğimiz golde Serdar ortalarda yok. Ben bu Hollanda maçının ilk perdesini Bursa Kemal Paşa'da seyretmiştim. O gün için de kazanmaya yakın bizdik. Bir sürü kaçırdığımız gol vardı. Ama yenilen de biz olduk.

Bütün turnuvanın çerçevesine bakıyorum... İyi başladığımız bir turnuva... Bu turnuvayı kaybetmek çok daha zordu. Deplasmanda aldığımız üç galibiyetten sonra bunu kaybetmek pek hoş değil. Ama gözardı etmeyeceğimiz bir iki pırıltı da var. Rıza ile Cem bu takıma belli bir futbol oynatma mantalitesi getirmişler. Peşine takılacak senelerde bu kafa yapısından vazgeçilmez ise biz de artık bu sahanın içinden istediğimizi çıkarır duruma geliriz. Şimdilik o kadarlık değiliz. Ama hem mantalite olarak, hem fizik olarak yukarı çektiğimiz çizgi, bizi Avrupalı ile oynarken utandırmıyor. Tabii ki kazandırmıyor da. Kazanacak hale gelmek, bu işin ısrarından geçer.

Dün akşamki oyuna bakıp, bugün oynayacağımız daha üst seviyedeki maçın ürküntüsüne girdim. Hollanda takımı hiç paniklenmeden oynayabiliyor. Oyunun her dakikasında ne oynamak istediklerinin çok farkındalar. Dün akşam zordu, bu akşam daha zor.

Benim bütün yukarda yazdıklarım ilk yarı içindi, İkinci yarıya dilim birşeyler söyleyemiyor. Çünkü ikinci yarı utanç tablosu. Futbolun dışında kalması gereken ne varsa onları gördüm.


Bunları da Beğenebilirsiniz