Bu adamlar kadınları böldü

Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ... Her ikisi de hayatımıza Best Model of Turkey yarışmasıyla girdi. Birinci seçilip Best Model of the World’de yarıştılar. İkisi de tercihlerini oyunculuktan yana kullandı. Şimdi reyting şampiyonu Ezel ve Aşk-ı Memnu’nun başrollerinde oynuyorlar. Tatlıtuğ’un şöhreti Ortadoğu’ya ulaştı. İmirzalıoğlu ise fiziğiyle “Türk erkeği” kriterlerine daha çok uydu. İnternet forumlarında hangisinin seksi olduğu tartışılıyor. Sarışın sevenler Tatlıtuğ, esmer ve maço sevenler İmirzalıoğlu isminde ısrar ediyor. Hal böyleyken biz de iki oyuncuyu karşılaştıralım dedik.

Hakan GENCE
08 Kasım 2009 - 02:02:25

Bu adamlar kadınları böldü

KIVANÇ TATLITUĞ

Ailesi
27 Ekim 1983’te Adana’da doğdu. Geniş bir ailede büyüdü. Beş kardeşin en küçüğü. Bütün kardeşleri evli. Fakat ailesi ona evlenmesi için baskı yapmıyor.

Eğitimi
1997’de babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı.  İstanbul Kalamış Lisesi’ni bitirdi. Şimdi Kültür Üniversitesi İletişim Tasarım ve Sinema Bölümü’nde tiyatro okuyor.

Fiziği
1.90 boyunda. 42 beden olan Tatlıtuğ babasına çekmiş. O Kenan İmirzalıoğlu’nun aksine fiziksel olarak farklı bir Türk erkeği portresi çiziyor. Sarı saçları, sarı kaşları, bebeksi yüz hatları ve büyük mavi gözleriyle ekrandan genç kızları tavlıyor. Kaslı kolları baklava dilimi gibi karın kaslarıyla dikkat çekiyor.

Stili
Özel hayatında da dizilerde canlandırdığı karakterler gibi modern ve spor giyiniyor. Dizide giydiği kıyafetler, markaların mağazalarında ertesi gün yok satıyor. Vücudundaki dövmeler kadınların hoşuna gidiyor.

Nasıl tanındı
Annesinin kendisinden habersiz 2002’de Best Model of Turkey yarışmasına başvurmasıyla mankenlik macerası başladı. Yarışmadan birincilikle çıktı. Ardından Best Model Of The World’ü kazandı.

Parladığı an
2005’te yayınlanmaya başlayan Gümüş dizisiyle yıldızı parladı. Dizi Arap ülkelerinde gösterilince Arap kadınları da Tatlıtuğ’u keşfetti. Türk Brad Pitt’i, Türk Beckham’ı lakapları takıldı. İmirzalıoğlu’nun aksine sadece Türkiye’deki değil tüm Ortadoğu’daki  kadınlar da onunla evlenmek istiyordu.

Kariyeri
Gümüş dizisinin ardından Menekşe ile Halil’de Halil karakterini oynadı. Algida dondurmaları ve Head and Shoulders şampuanlarının reklamlarında rol aldı. 2007’de “Amerikalılar Karadeniz’de 2” filminde oynadı. Ama başrol oynamak isteyen Tatlıtuğ sinemada İmirzalıoğlu’nun gerisinde kaldı..

Canlandırdığı karakter
Aşk-ı Memnu dizisinde Behlül Haznedar’ı canlandırıyor. Dizi ilk bölümünden itibaren reyting şampiyonu oldu. Çapkın Behlül karakteri, yakışıklılığı ve şıklığıyla kadınların ilgisini çekerken, amcasının karısıyla aşk yaşadığı için bazı kesimler tarafından eleştirildi.

Nasıl rollerin adamı
Daha çok duygusal ve romantik rolleri canlandırdı. Ekranların beyaz atlı prensi oldu.

Hoşlandığı kadın tipi
Romantik biri. Tekeşliliğe inanıyor. O İmirzalıoğlu gibi tercihini doğal güzellikten yana kullanıyor. Makyajsız, doğal, kendi güzelliğinin farkında olan kadınlardan hoşlanıyor.

Aşkları
Kalbini 2002 Dünya Güzeli Azra Akın’a kaptırdı. 3.5 yıl beraber oldular. Bu yılın başında kendinden yaşça büyük Meltem Cumbul’la görüntülendi. En son Uçuş Keyfi programının eski sunucusu Neşe Sapmaz’la görüntülenerek yeniden manşetlere taşındı.

Arabası
Spor arabaları seviyor. Audi kullanıyor.

Takımı
En yakın rakibi gibi o da koyu bir Galatasaray taraftarı.

Magazin yönü
Aşklarıyla sık sık magazin gündemine geldi. Aşk-ı Memnu dizisindeki sevişme sahneleri yaza damgasını vurdu. O sahnelerde yastık kullanıldığı polemiği uzun süre konuşuldu.

Bu adamlar kadınları böldü

KENAN İMİRZALIOĞLU

Ailesi
18 Haziran 1974’te Ankara’nın Bala ilçesinde doğdu. Çiftçi olan Mustafa ve Yıldız İmirzalıoğlu’nun üç çocuğunun en küçüğü. Soyadı “bey” anlamına gelen mirza kelimesinden türedi. Dedesinin soyunun Akkoyunlu Devleti Hükümdarı Uzun Hasan’a dayandığı söyleniyor.

Eğitimi
12 yaşına kadar Üçem Köyü’nde yaşadı. Ardından orta ve lise öğrenimi için Ankara’ya teyzesinin yanına gitti. Çalışkan bir öğrenciydi. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü kazanarak mezun oldu.

Fiziği
1.90 boyunda, esmer, yağız bir Türk delikanlısı. Özellikle haşin bakışlarıyla kadınların kalbini çalıyor. Sert yüz hatları ona ayrı bir hava veriyor.

Stili
Canlandırdığı karakterler genelde takım elbiseler giyiyor. Bu yüzden onu ekranlarda klasik elbiselerle görüyoruz. Fakat o özel hayatında spor giyiniyor.

Nasıl tanındı
1995’te mankenlik yapmaya başladı. Arkadaşlarının teşvikiyle 1997’de Best Model of Turkey yarışması elemelerine katıldı. 4 bin kişi arasından ilk 20’ye kalıp birinci oldu. Ardından Best Model of the World’de Türkiye’yi temsil etti ve yarışmada birinci gelen Türk erkeği oldu.

Parladığı an
1999’da Deli Yürek dizisinde Miroğlu karakteriyle oyunculuğa geçti. Zeybek dansı kadınların hafızasına kazındı. Onun gibi giyinen gençler türedi. 2001’de Deli Yürek’in sinema versiyonu “Bumerang Cehennemi” adlı filmde oynadı. Yıldızı hızla parladı. Yeni Kadir İnanır ve Yılmaz Güney olarak anıldı.

Kariyeri
2003’te Alacakaranlık dizisinde oynadı. “Yazı Tura”,  “Son Osmanlı Yandım Ali”  ve “Kabadayı” filmlerinde oynadı. Docteur Renaud reklamlarında boy gösterdi. 2007’de Acı Hayat dizisinde karşımıza çıktı. Şimdi Uğur Yücel’le birlikte oynadığı yeni filmi “Ejder Kapanı”nın çekimleri sürüyor.

Canlandırdığı karakter
Bu sene başlayan Ezel dizisinde arkadaşları ve sevgilisi tarafından ihanete uğradıktan sonra kimliğini değiştirip Ezel olarak geri dönen Ömer karakterini canlandırıyor. Dizisi ilk bölümünden itibaren reytinglerde zirvede. Haksızlığa uğrayan bu karakter halkın kalbini kazandı.

Nasıl rollerin adamı
Tatlıtuğ’un aksine daha çok sert rollerde oynuyor. Yiğit, sevdi mi tam seven erkek rolü üzerine oturdu.

Hoşlandığı kadın tipi
 İçinin güzelliği dışına yansıyan kadınları sevdiğini söylüyor. Dişiliğini kaybetmemiş ama aynı zamanda, baktığında ortalığı yakacak kadınlar ilgisini çekiyor.

Aşkları
Kendi deyimiyle “Aşkla mutlu oluyor”. Aşklarını hep dizi setlerinden seçti. Önce Deli Yürek dizisinde oynadığı Zeynep Tokuş, ardından Alacakaranlık dizisinde, kardeşini canlandıran Zeynep Beşerler... Hâlâ birlikteler.

Arabası
Mercedes G serisi jeeplere ilgisi dizide de göze çarpıyor. Özel hayatında da Mercedes kullanıyor.

Takımı
Sıkı bir Galatasaray taraftarı.

Magazin yönü
Özel hayatıyla çok fazla gündem yaratmadı. Her zaman basından uzak ve gizemli bir imajı oldu. Polemiklerden uzak durdu.

BİRİ SAKATLANDI DİĞERİ KIZLAR İÇİN BIRAKTI

İki oyuncunun lise yıllarında en büyük zevki basketbol oynamaktı. Kıvanç Tatlıtuğ Adana’dayken Fiskobirlik, Güney Sanayi, Çukurova gibi kulüplerde basket oynadı. En büyük hayali profesyonel basketbol oyuncusu olmak ve NBA’de oynamaktı. İki yıl Ülkerspor’da, ardından Beşiktaş’ta ve Fenerbahçe’de de basket oynadı. Beşiktaş Basketbol takımında oynarken sakatlanması tüm hayallerini yıktı. Profesyonel basketbol hayatı sona erdi. Kenan İmirzalıoğlu’da tıpkı Kıvanç Tatlıtuğ gibi lise yıllarında basketle tanıştı. Boyu hızla uzayıp 1.85’i geçince boyuna uygun kız bulamadığından basketbolu bıraktığı söyleniyor.

 

Yayınlanma Tarihi : 08 Kasım 2009 - 02:02:03
Etiketler:


  EN ÇOK OKUNANLAR

   Koç Burcu
   21 Mart - 20 Nisan

   Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

   Boğa Burcu
   21 Nisan - 20 Mayıs

   Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

   İkizler Burcu
   21 Mayıs - 20 Haziran

   Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

   Yengeç Burcu
   21 Haziran - 22 Temmuz

   Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

   Aslan Burcu
   23 Temmuz - 23 Ağustos

   Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

   Başak Burcu
   24 Ağustos - 23 Eylül

   Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

   Terazi Burcu
   24 Eylül - 23 Ekim

   Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

   Akrep Burcu
   24 Ekim - 22 Kasım

   Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

   Yay Burcu
   23 Kasım - 21 Aralık

   Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

   Oğlak Burcu
   22 Aralık - 20 Ocak

   Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

   Kova Burcu
   21 Ocak - 18 Şubat

   Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

   Balık Burcu
   19 Şubat - 20 Mart

   Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün