Ege Haberleri

EGE

  Bu adaletsizliğin son bulması lazım

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  27.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerine yönelik dava kapsamında tutuklanan, avukatlarının yaptığı itiraz sonucu 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nce tahliye edilen dokuz kişi arasında yer alan İZULAŞ ve İZDENİZ Yönetim Kurulu Başkanı Gül Şener, bu kararı daha önceden beklediklerini, gecikince ailelerinin üzüldüğünü söyledi.

  Dava ve suçlamalarla ilgili yorum yapmak istemediğini belirten Şener, “Başkan Aziz Kocaoğlu’nun yaptığı açıklamalar bizim duygu ve düşüncelerimizi ifade etti. Başkan’ın sözlerini biz söylemiş gibi kabul edebilirsiniz. Girdiğimiz gibi çıktık” dedi.

  Grand Plaza Yönetim Kurulu Başkanı Işık Çelikoğlu, akıl ve beden sağlığı yerinde olarak cezaevinden çıktıklarını kaydetti. Çelikoğlu, “Tutuklu ve tutuksuz yargılananlar arasında hiçbir fark yok. Bu adaletsizliğin son bulması lazım. Dokuz aydır cezaevinde olan arkadaşlarımız var. Birileri giriyor, birileri çıkıyor. Ama hiç kimsenin birbirinden farkı yok. Bugün için vurgulanması gereken budur” diye konuştu. Eşinin, kendisinin cezaevinde bulunduğu dönemde perişan olduğunu ifade eden Çelikoğlu, “Onu ve çocuklarımı çok özledim” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı