« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu acıyı bir ben bilirim

Sarı lacivertli formayı 10 sezondur giyen golcü futbolcu, "İki kez final oynadık. Yıllardır bu kupaya hasretiz. Bu sezon daha sıkı sarılarak, müzemize getirmeliyiz" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE Kupası için bugün Ankaragücü maçı ile start alacak olan Fenerbahçe’de yeni bir yolculuk başlıyor. Sarı lacivertli takımın en kıdemli futbolcusu olan Semih Şentürk, arkadaşlarıyla perde arkasında yaptığı konuşmalarda 25 yıllık kupa özlemine dikkat çekerek, "Bu acıyı bir ben bilirim" diyor. 10 yıldır sarı lacivertli formayı giyen ve iki kez bu kupada final heyecanı yaşayan golcü futbolcu "Geçen yıl en parlak dönemimizi yaşamamıza rağmen kupasız kaldık. Taraftarımızın beklentisine cevap vermek için önümüzde iki kupa var. Türkiye Kupası’nı 25 yıl sonra müzemize getirerek tarihe geçmeliyiz" yorumunu yapıyor.

Geçtiğimiz yıl Galatasaray ile oynanan kupa maçından sonra üzüntüsünü ülkesinde tatil yaparken dile getirerek, "Kupayı almamız engellendi" ifadesini kullanan Roberto Carlos da futbol kariyerinde birçok kupanın olduğuna dikkat çekerek, "Fenerbahçe’de sadece Türkiye Süper Kupası’nı kazandım. Lig ve Türkiye Kupası’nı da kaldırmak istiyorum. Real Madrid ve Brezilya’da kupalara alıştım. Sıra geldi Fenerbahçe’nin zaferlerine" mesajını yolladı.

Kaptan Alex de Souza da takım arkadaşlarını motive etmek için ilginç cümleler kullandı. Fenerbahçe’de üç lig şampiyonluğu sevincini yaşayan Brezilyalı yıldız, "Burada çok mutlu günler yaşadım. Şampiyonluk kutlamalarının izi hafızalardan asla silinemez. Fenerbahçe camiası bunu çok güzel yaşıyor. Yeni bir yola çıktık. Türkiye Kupası’nı kazanmak için takım olarak her şeyimizi ortaya koymalıyız" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz