BURSA HABERLERİ

BTSO’dan Tokyo incelemesi

DHA
25.04.2017 - 10:46Son Güncelleme :
DHA

BURSA, (DHA)- BURSA Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Tekno Frontier Fuarı iş gezisi kapsamında Tokyo’da bulunan Bursa iş dünyası temsilcileri makine sektörünün öncü firmalarından olan Mazaki Mazak firmasının üretim tesislerini yakından inceledi.

Küresel Fuar Acentesi ve Uluslararası Rekabeti Geliştirme (Ur-Ge) projeleri kapsamında Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Tekno Frontier 2017 makine fuarına katılım sağlayan 90 kişilik heyet önemli temaslar gerçekleştirdi. Toyota, Mitsubishi, Konica Minolta, Toshiba ve Hitachi gibi 40’ı aşkın uluslararası firmayla ikili görüşme gerçekleştiren Bursalı firmalar Japonya’daki son etkinliklerini makine sektöründe uluslararası üne sahip olan Yamazaki Mazak firmasını ziyaret etti. Japonya’da 3 ayrı üretim tesisi bulunan firmanın Nagoya’daki ana merkezine giden BTSO heyetini şirketin müdürü Hiroyuki Yamazaki karşıladı.

TARİHİ BAĞLARIMIZI TİCARETİMİZE DAHA FAZLA YANSITMALIYIZ
Makine araçları endüstrisinin gelişiminde öncü bir rol oynayan Mazak firmasın hakkında bilgiler veren Yamazaki, 1919 yılında kurulan firmanın 8 bine yakın çalışanı olduğunu söyledi. Mazak’ın Amerika, İngiltere, Çin ve Singapur’da da fabrikaları bulunan önemli bir merkez olduğun ifade eden Yamazaki, “Firmamızda böylesine kalabalık ve önemli bir heyeti ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bildiğiniz gibi iki ülke arasında derin tarihi bağlar var. Bizler bu bağları ticari ilişkilerimize daha fazla yansıtmak için bu tür ziyaretleri bir fırsat gibi görüyoruz” diye konuştu. 

Yaklaşık 80 adet teknoloji ve teknik merkeze sahip firmanın üretim bantlarını da yakından inceleyen heyete 3D yazıcılar ile makine parçasına nihai halini veren son teknoloji hibrit makineler hakkında bilgi verildi.   

“KENT İHRACATINI ARTIRACAK ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYORUZ”
Japonya’da 5 gün boyunca süren iş gezisi hakkında değerlendirmelerde bulunan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses, “Küresel Fuar Acentesi kapsamında Ekonomi Bakanlığımız ve KOSGEB’in sağlamış olduğu destekler ile üyelerimizi dünyanın önde gelen fuarlarıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay Güney Kore’nin Seul kentinde düzenlenen Korean Build Fuarı’na inşaat sektörü temsilcilerimiz yoğun katılım sağlamışlardı. Şimdi de Uzak Doğu’nun bir diğer teknoloji üssü olan Japonya’ya makine sektörü temsilcilerimiz 90 kişilik heyetle çıkarma yaptı. Japonya’da gerçekleştirdikleri fuar ziyareti, ikili iş görüşmeleri ve firma ziyaretlerinin kentimizin ihracatını artırmaya dönük atılmış önemli adımlar olarak görüyorum” diye konuştu.

ÜRETİMDE KULLANILAN TEKNOLOJİYİ YAKINDAN İNCELEDİK
Türkiye’nin ilk organize sanayi bölgesine ev sahipliği yapan Bursa’nın farklı sektörlerdeki bilgi ve becerisini yüksek teknolojili üretime aktarmayı hedeflediğinin altını çizen Gürses konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yüksek teknolojili üretim noktasında Japonya’nın yakalamış olduğu başarılara ulaşmak bizim de öncelikli hedeflerimiz arasında. Bu anlamda üretimde kullanılan yüksek teknolojiyi inceleme ve sahip oldukları iş kültürünü yakından görme açısından düzenlenen bu etkinliklerin firmalarımıza önemli katkılar sunacağını düşünüyorum.”  

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BTSO’dan Tokyo incelemesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BTSO’dan Tokyo incelemesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı