BURSA HABERLERİ

BTSO’nun Ortak Akıl Buluşmaları Devam Ediyor

IHA
08.07.2015 - 13:46Son Güncelleme : 08.07.2015 - 13:47

BTSO'NUN ORTAK AKIL BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

IHA

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde düzenlenen ‘Ortak Akıl Buluşmaları’nın 10’uncusu Vali Münir Karaloğlu ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
BTSO öncülüğünde 2013 yılından bu yana ilçe oda ve borsalar ile birlikte düzenlenen ‘Ortak Akıl Buluşmaları’ tüm hızıyla devam ediyor. Altıparmak Temsilcilik Binası’nda düzenlenen 10. Ortak Akıl Buluşması’na, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk, Bursa Ticaret Borsası (BTB) Başkanı Özer Matlı, ilçe oda ve borsaların yönetim kurulu başkanları ile meclis başkanları katıldı. Toplantıda, oda ve borsaların talepleri ele alındı.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Ortak Akıl Buluşmaları’nın Bursa’da iş dünyasının birlikte hareket etme kabiliyetini güçlendirdiğini söyledi. Bu buluşmaları sürdürülebilir hale getirdiklerini anlatan Burkay, “Bu birlikteliğimiz herkese örnek oluyor. Türkiye’de birçok oda ve borsamız, Ortak Akıl Buluşmaları’mızı rol model olarak alıyor. Bu toplantılar Bursa iş dünyasının birbirine kenetlenmesinin en güzel örneğidir” dedi.
“PROJELERİMİZİN ODAK NOKTASI ÜYELERİMİZ”
Türkiye’nin kalkınma hedefleri doğrultusundaki öncelikli alanlarda projeler geliştirdiklerini anlatan Başkan Burkay, BTSO’nun artık bir uzmanlık merkezi haline geldiğini belirtti. Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında düzenlenen fuar organizasyonlarının firmalara yeni ufuklar kazandırdığını söyleyen Burkay, “Bu fuar organizasyonları ile firmalarımızın pazar çeşitliliğini artırmasına yardımcı oluyoruz. Bir yılda 6 bin 500 başvurunun olduğu BTSO Akademi Projesiyle de iş dünyası temsilcilerinin bilgi ve becerilerini geliştiriyoruz. Her projemizin odak noktasını üyelerimiz oluşturuyor. Yaptığımız her işin harcadığımız her zamanın üyelere fayda olarak dönmesi lazım. Bu yüzden firmalarımızın projelerden daha fazla yararlanmasını istiyoruz” diye konuştu.
“2016’DA 16 FUAR GELİYOR”
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Almanya’da olduğu gibi Bursa’da da endüstriyel fuarcılığın ağırlığını artırmayı amaçladıklarını dile getirdi. Burkay, şöyle devam etti:
"Fuarcılığı kentimizde daha fazla geliştirmek zorundayız. 2016 yılından itibaren Bursa’da uluslararası düzeyde 16 fuar organizasyonu gerçekleştireceğiz. Bu sene İnşaat ve Ev&Stil Fuarı’nı gerçekleştirdik. Şehrimize vizyon kazandıracak yeni fuarları önümüzdeki aylarda hayata geçireceğiz. Fuarın konusunu iyi seçer, müşteri grubunu iyi tespit edip Bursa’ya getirirsek, bu fuarların hepsi Türkiye’de ve bölgesinde önemli bir konuma yükselir."
VALİ KARALOĞLU’NDAN KUTLAMA
Vali Münir Karaloğlu, Ortak Akıl Buluşmaları’nın oda ve borsalar arasındaki sinerjiyi artırdığını belirterek, “Sizleri kutluyorum. BTSO’muzun öncülüğünde düzenlenen Ortak Akıl Buluşması şehrimize ve ülkemize büyük katkı sağlıyor. Bu buluşma sayesinde oda ve borsalarımız kenti meselelerini daha net ortaya koyabiliyor. Bursa’mızın hedeflerine ulaşmasında birlik ve beraberlik çok büyük rol oynuyor. Bu güç birliğinin aralıksız devam etmesini arzuluyorum” ifadelerini kullandı.
“İSTİŞARE HALİNDE OLAN BİR EKİP HALİNE GELDİK"
BTB Başkanı Özer Matlı, Ortak Akıl Buluşmaları’nın önemine işaret ederek, “Toplantılarımızın formatı hiç bozulmadan devam ediyor. Bu çok önemli. Oda ve borsa başkanları olarak aynı masa etrafında istişare halinde olan bir ekip haline geldik. Bu toplantılarımıza devam etmemiz şehrimize ve ekonomimize büyük kazanç sağlamaya devam edecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BTSO’nun Ortak Akıl Buluşmaları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BTSO’nun Ortak Akıl Buluşmaları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı