BURSA HABERLERİ

BTSO, İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner’ı Ağırladı

IHA
18.09.2015 - 17:04Son Güncelleme :

BTSO İNGİLTERE BAŞKONSOLOSU TURNER'İ AĞIRLADI

IHA

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner ve beraberindeki heyetin katılımıyla semine ev sahipliği yaptı.
BTSO hizmet binasında düzenlenen ’yaratıcılık’ konulu seminer öncesi Meclis Başkanı Remzi Topuk, Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir ile bir araya gelen Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner Bursa’nın kendileri için çok önemli bir kent olduğuna değindi. Turner “Bursa, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi ve Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ticaret hacminin artmasında çok büyük bir rol oynayacağına inanıyorum. Yabancı yatırımcıların ülkemize gelip yer açabilmeleri için çok elverişli bir vergi rejimimiz var. Bu kapsamda dünyada önem verdiğimiz ülkelerle iş hacmimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Türkiye de bugün ve gelecek dönem için stratejik iş ortağımız olan ülkeler arasında yerini alıyor” dedi.
BTSO Meclis Başkanı Topuk ise, Birleşik Krallık’a ihracat yapan 456 firmanın olduğuna değinerek “Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak aktif üyelerimizin yüzde 2’si Birleşik Krallık’a ihracat gerçekleştiriyor. Bursa ile İngiltere arasında 810 milyon dolarlık toplam ihracat rakamımız var. Bursa’mızda ciddi bir ekonomik potansiyel var ve sizinle birlikte bu potansiyeli daha da büyütebiliriz” dedi.
Topuk, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak hayata geçirdikleri projeler hakkında İngiltere Başkonsolosu Turner’ı bilgilendirdi. Yüksek Teknoloji OSB’ye dikkat çeken Topuk “50 yıl önce Bursa ilk OSB’yi kurdu, bugün kuruluş işlemlerini tamamladığımız Yüksek Teknoloji OSB ile Bursa bir kez daha önderlik yapacak ve yabancı yatırımcıları Bursa’mıza çekeceğiz. Bu kapsamda sizlerin de desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran ise Uzay, Havacılık ve Savunma Sanayi Kümelenmesi olarak İngiliz firmaların birikimlerinden yararlandıklarını belirterek “2023 yılında Bursa olarak hedeflediğimiz 75 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşabilmek adına çok büyük ve önemli projelerin startını verdik. Bu kapsamda Bursa’nın sanayi dönüşümüne liderlik ettiğimiz gibi yabancı yatırımcıları kentimize çekecek stratejik çalışmalar da yürütüyoruz” dedi.
Ziyaretlerin ardından BTSO Meclis Üyesi ve İngiltere Fahri Konsolosu Hüseyin Durmaz ile İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner ve beraberindeki uzmanların katılımıyla “yaratıcılık” konulu seminer düzenlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BTSO, İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner’ı Ağırladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 17 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BTSO, İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner’ı Ağırladı haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı