BURSA HABERLERİ

BTSO İle Çarşı Esnafının Kurumsal Kimliği Güçleniyor

IHA
03.10.2015 - 11:05Son Güncelleme :

BTSO İLE ÇARŞI ESNAFININ KURUMSAL KİMLİĞİ GÜÇLENİYOR

IHA

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Payitaht Çarşı Projesi Kurumsal Gelişim Programının yeni eğitim dönemi 6 Ekim 2015 tarihinde başlıyor.
BTSO Payitaht Çarşı Kurumsal Gelişim Programında yeni eğitim dönemi start alıyor. Türkiye’de oda borsalara örnek olan proje ile Bursa’nın Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesinde faaliyet gösteren esnafın rekabet gücünün artırılması amaçlanıyor. Geçtiğimiz dönem çarşı esnafının yoğun ilgi gösterdiği programlar, bu sene de alanının uzmanları tarafından ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriliyor. Payitaht Çarşı Kurumsal Gelişim Programının yeni dönem ilk eğitimi 6 Ekim 2015 tarihinde başlayacak. ‘mağaza alan yönetimi ve tanzim teşhir’ başlıklı eğitim, Ördekli Kültür Merkezi’nde saat 19:30’da düzenlenecek. Uzman Eğitmen Burak Ercivan tarafından verilecek eğitimde, mağaza imajı, mağaza konumlandırılması, raf dizim çeşitleri, teşhir kuralları, tüketicinin algılama özelliği, mağaza içi güçlü ve zayıf noktalar gibi konularda çarşı esnafına bilgiler paylaşılacak.
Kurumsal gelişim programı, yeni döneme yoğun eğitimlerle başlıyor. BTSO öncülüğünde düzenlenen program kapsamında tarihi çarşılar ve hanlar bölgesi esnafı, 9 günde 4 eğitim programı ile buluşacak. Bu kapsamda Güler Oral tarafından 8 Ekim 2015 tarihinde ‘müşteri hizmetleri ve şikayet yönetimi’, Gülbeniz Akduman tarafından ise 13 Ekim 2015 tarihinde ‘kurumsallaşma ve profesyonellik’ ile 14 Ekim 2015 tarihinde ‘iş disiplini ve zaman yönetimi’ eğitimleri verilecek.
ÇARŞI ESNAFI KURUMSAL KİMLİĞİNİ GÜÇLENDİRİYOR
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Osmanlı Devleti’nin ilk büyük alışveriş merkezi niteliğindeki tarihi çarşı ve hanlar bölgesini eski ihtişamına kavuşturmayı hedeflediklerini söyledi. Kurumsal gelişim programı kapsamında geçtiğimiz sene olduğu gibi bu dönemde de BTSO üyesi çarşı esnafına yönelik önemli eğitimler vereceklerini kaydeden Burkay, tarihi bölgenin turistik ve ekonomik potansiyelini geliştirmek istediklerini dile getirdi.
“FAYDALI BİR EĞİTİM TAKVİMİ HAZIRLADIK”
Çarşı esnafının bilgi ve birikimini artırmak için kurumsal gelişim programlarına start verdiklerini kaydeden Burkay, şöyle konuştu:
“Bursa iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan eğitimlerden esnafımız mutlaka faydalanmalıdır. Geçtiğimiz sene BTSO Akademi Projesi kapsamında yaklaşık 6 bin 500 kişi eğitimlerimize başvuru yapmıştı. BTSO olarak Tarihi Çarşı Kurumsal Gelişim Programı’mız da bizim önem verdiğimiz projelerimizden birisidir. 2015 yılında başladığımız kurumsal gelişim programımızdan çok sayıda esnafımız faydalandı. Bu dönemde de esnafımıza yönelik faydalı bir eğitim takvimi hazırladık. Yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını diliyor, çarşı esnafımızı ücretsiz olarak verdiğimiz eğitimlere yine yoğun bir ilgi göstermelerini bekliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BTSO İle Çarşı Esnafının Kurumsal Kimliği Güçleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 11 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BTSO İle Çarşı Esnafının Kurumsal Kimliği Güçleniyor haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Mayıs 2018, Pazartesi
 • İmsak
  03:41
 • Guneş
  05:32
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  17:02
 • Akşam
  20:30
 • Yatsı
  22:13
Sayfa Başı