BURSA HABERLERİ

BTSO’dan Girişimci-yatırımcı Buluşması

IHA
04.10.2015 - 11:25Son Güncelleme : 04.10.2015 - 11:26

BTSO'DAN GİRİŞİMCİ-YATIRIMCI BULUŞMASI

IHA

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), yeni girişimcilerin ekonomiye kazandırılması ve yatırımcılarla buluşturulması için ‘girişimci-yatırımcı buluşması’ projesini hayata geçirmeyi hedefliyor.
BTSO bünyesinde faaliyet gösteren sektörel konseyler yeni dönemde çalışmalarını hızla sürdürüyor. Türkiye’deki oda borsalara arasında ilk kez hayata geçirilen konseyler, Bursa ekonomisine yön veren projeleri geliştirmeye devam ediyor. Sektörlerin yol haritalarını belirleyen konseylerden Ekonomi İlişkiler ve Finans Konseyi, BTSO Merkez Binası’nda toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Konsey Başkanı Ali İhsan Türkmen, Ticaret İl Müdürü Zübeyir Tokgöz, Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez ve konsey üyeleri katıldı.
“GENÇLERİMİZE YENİ İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURMALIYIZ”
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, sektörel konseyler ile ortak hareket ederek eylem planlarını belirlediklerini ifade etti. BTSO Akademi Projesi kapsamında firmaların uzman kadrolarına profesyonel ölçülerde eğitimler verildiğini hatırlatan İlker Duran, “Genç girişimcilerimizi iş dünyası içinde yer almasını sağlayacak yolları bulmalıyız. Ülke olarak her yıl iş piyasasına katılan gençlerimize yeni istihdam alanları oluşturmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Bu hedefe ulaşmanın yolu da girişimci sayımızı artırmaktan geçiyor. Bu kapsamda Sektörel Konsey raporumuzda da yer alan ‘BTSO girişimci-yatırımcı buluşması’ platformunu oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.
Ekonomik İlişkiler ve Finans Konseyi Başkanı Ali İhsan Türkmen, BTSO’nun öncülüğünde konsey olarak ‘girişimci yatırımcı buluşması’ için bir organizasyon gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Buluşmanın girişimcilere finansman desteği sağlama noktasında önemli fayda sağlayacağını dile getiren Türkmen, “Genç girişimciler ile yatırımcıların bir çatı altında toplanması, yeni girişimlerin ekonomiye kazandırılmasını sağlayacak. Melek yatırımcılardan da bu konuda destek almayı hedefliyoruz. Dünyada bu organizasyonların örnekleri var. Bu etkinlik dizileriyle genç girişimcilerin finansmana kavuşmasına katkı sağlanacak” dedi.
Buluşma ile ilk olarak girişimci adayları belirlenecek. Bu girişimcilere mentörlük desteği sağlanacak. İş dünyasına yeni girişimcileri kazandırmak ve onları yatırımcılarla bir araya getirecek olan ‘BTSO girişimci-yatırımcı buluşması’ için komisyon belirlendi. Avni Günaydın başkanlığında oluşturulan komisyonda, Mehmet Nazif Dağ, Oya Öner, Süleyman Uzun, Hakan Batmaz ve BEBKA’dan da bir temsilci yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden BTSO’dan Girişimci-yatırımcı Buluşması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BTSO’dan Girişimci-yatırımcı Buluşması haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı