Ege Haberleri

EGE

  BTM Grubu büyüyor

  İZMİR, (DHA)
  05.09.2015 - 10:47 | Son Güncelleme: 05.09.2015 - 10:47

  TÜRKİYE’nin önde gelen yalıtım şirketlerinden BTM, yeni yatırımlarla büyüyor. BTM Grubu şirketlerinden Polpan KZ’nin Kazakistan fabrikasının açılışı törenle yapıldı. BTM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, "Bu yatırımımızla üretim kapasitemizi 95 milyon dolara çıkardık" dedi.

  BTM Grubu büyüyor

  BTM Grubu şirketlerinden olan Polpan KZ, Kazakistan hedeflerindeki yatırımları gerçekleştirerek yalıtım malzemesi fabrikasının açılışını törenle gerçekleştirdi. Açılışa Kazakistan Ekonomi Bakanı, Ekonomi Bakan Yardımcısı, Almaata Şehri Valisi ve Belediye Başkanı da katıldı. Grubun tüm yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu açılışta, BTM Heyeti, Kazakistan Hükümetine ve hükümet yetkililerine destekleri için teşekkür etti.

  BTM Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, "Yaptığımız yatırımla toplam yatırım miktarı 30 milyon dolara ulaşırken; üretim kapasitesimiz 95 milyon dolara çıktı. Polpan KZ’de yaklaşık 100 kişi istihdam edilecek. 2016 - 2017 yatırım hedeflerimiz yaklaşık 20 milyon dolar olarak belirledik. Bu şekilde toplam yatırımımız 50 milyon dolara ulaşacak. Üretim kapasitemiz 125 milyon dolara, istihdam kapasitemiz de 130 kişiye çıkacak. Üretimi gerçekleşen yalıtım malzemelerini, Türki Cumhuriyetler, Rusya ve İran’a ihraç edeceğiz" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı