ÇANAKKALE HABERLERİ

Brunei Enerji Bakan Yardımcısı Julaihi:

AA / Serten AKKAYA
20.01.2015 - 13:36 Son Güncelleme :

- "Brunei, kendisini Türkiye'ye çok yakın hisseden bir ülke" - "Önemli girişimlerimiz var. Yurtdışında yatırımlar yapmak istiyoruz"

AA / Serten AKKAYA

ÇANAKKALE (AA) - Brunei Enerji Bakan Yardımcısı Dato Paduka Haji Jamain Haji Julaihi, ülke olarak kendilerini Türkiye'ye çok yakın hissettiklerini belirterek, "Önemli girişimlerimiz var. Yurtdışında yatırımlar yapmak istiyoruz" dedi.

Julaihi, Biga ilçesinde bir holdinge ait mobilya fabrikasını ziyaretinde yaptığı konuşmada, Uzakdoğu'da Borneo Adası'nın kuzeyinde yer alan ülkesinin yüz ölçümü bakımından küçük ancak doğal kaynaklar yönünden zengin olduğunu söyledi.

Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istediklerini vurgulayan Julaihi, şöyle konuştu:

"Brunei, kendisini Türkiye'ye çok yakın hisseden bir ülke. Bundan dolayı Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizi iki kez ziyaret etti. Sultanımız da Türkiye'yi bir kez ziyaret etti. Endüstriyelleşme yolunda ciddi adımlar atmak istiyoruz. Hazır ve ciddi bir gelişim içindeyiz. Petrol ve gaz konusunda da çok büyük yatırımlarımız var fakat şu anda diğer sektörlere sıçrama konusunda büyümedeyiz. Yatırımlarımız, enerji üretim kaynaklarını ve yenilenebilir enerji kaynaklarını da içeriyor. Önemli girişimlerimiz var. Yurtdışında yatırımlar yapmak istiyoruz."

Holdingin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şadan Doğan ise yurtdışına yatırım yapmayı planladıklarını ve Suriye ile Irak'tan iç karışıklıklar nedeniyle vazgeçtiklerini anlatarak, bu kapsamda Brunei'ye ziyarette bulunacaklarını bildirdi.

Daha sonra Doğan, tesisi gezen Julaihi'ye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Brunei Enerji Bakan Yardımcısı Julaihi: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Brunei Enerji Bakan Yardımcısı Julaihi: haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:34
 • Guneş
  08:21
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı