Dünya Haberleri

  Brown'u utandıran hata

  hurriyet.com.tr
  09.11.2009 - 14:52 | Son Güncelleme:

  İngiliz basını Başbakan Gordon Brown'un yaptığı gafı konuşuyor. Brown Afganistan'da hayatını kaybeden askerin ailesine gönderdiği taziye mektubunda Jamie Janes'ın adını yanlış yazınca alay konusu oldu.

  Brown Afganistan’da hayatını kaybeden 21 yaşındaki Jamie Janes’in ailesine gönderdiği mektupta ölen askerin adını yanlış yazdı. Brown tarafından kaleme alınan mektupta çok sayıda yazım hatası olması da dikkat çekti..

   

  İngiliz The Sun gazetesi Brown’a ateş püskürürken “Ona ne kadar anlatmaya çalıştıysak da, halen devam eden bir savaş olduğunu anlayamadı” ifadesi kullanıldı.     

   

  Ölen askerin annesi Jacqui Janes ise, Brown’un kendisine gönderdiği ve oğlunun ismini yanlış yazdığı mektuba bakarak gözyaşları dökerken, “Madem bu kadar az önemsiyor, neden mektup atma zahmetinde bulundu ki?” diye konuştu.

   

  İKİNCİ BÜYÜK GAF

   

  Brown’un büyük gafı bir tek bununla kalmadı. Pazar günü katıldığı cenaze töreninde askeri anıtın önünde eğilmeyi unutan İngiltere Başbakanı, medya tarafından “korkunç utanç verici” bir hale düşmekle eleştirilmekten kurtulamadı.

   

  Hayatını kaybeden askerin babası olan 59 yaşındaki eski kraliyet mühendisi Ian Sadler, Brown hakkında “Devletimizin liderlerinin askerlerimize en basit saygı jestinde bile bulunamadığını görmek şok edici” diye konuştu.

   

  Uzun bir süreden beri politik arenada eleştirilmeye devam eden Brown, bu olayın ardından toplum önündeki itibarında da önemli bir darbe yedi.

   

  Brownu utandıran hata

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı