Gündem Haberleri

  Brövede Atatürk'e dönüş

  A.A.
  24.01.2006 - 10:43 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın taslak birlik sembolünü resmi internet sitesinde yayımlayarak, 31 Ocak 2006'ya kadar ilgilenenlerin görüş ve önerilerini iletmelerini istedi.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri Birlik Sembollerinin standardizasyonuna yönelik çalışmalar kapsamında, 29 Ekim 2005 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Birlik Sembolü hakkında halkın göstermiş olduğu hassasiyet dikkate alınarak, 23 Kasım 2005 tarihli açıklamada ifade edildiği gibi yeni bir çalışma yapıldığı anımsatıldı.

  Açıklamada, “Yüce Ulusumuzun Büyük Atatürk'e yönelik sevgi ve saygı duygularının ifadesi olarak değerlendirilen dilek, temenni ve beklentileri dikkate alınarak hazırlanan 'Kara Kuvvetleri Komutanlığı Taslak Birlik Sembolü' kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır” denildi.

  Açıklamada, söz konusu “Kara Kuvvetleri Komutanlığı Taslak Birlik Sembolü” ile ilgili görüş ve önerilerin 31 Ocak 2006 günü saat 18.00'a kadar “gnkur@tsk.mil.tr” elektronik posta adresine veya 0312 419 99 21 numaralı faksa gönderilmesi istendi. Taslak birlik sembolünde bir öncekinden farklı olarak miğferin yerinde Atatürk'ü Kocatepe sırtlarında resmeden figür yer alıyor.
  Brövede Atatürke dönüş  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı