« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Broos'un geleceği kritik

Trabzonspor'da teknik direktör Hugo Broos'un Belçika basınına yaptığı açıklamalar büyük yankı uyandırdı. Gazetenin aslını Belçika'dan getirtecek olan yönetim, tecrübeli teknik adamla görüşüp, bir durum değerlendirmesi yapacak.

Yunus Emre SEL / TRABZON (DHA)
SON GÜNCELLEME

İşte Broos'un olay açıklamaları

Trabzonspor'un Belçikalı çalıştırıcısı Hugo Broos'un ülkesinin basınına yaptığı açıklamalar, geniş yankı uyandırdı. Kaptan Egemen'i 25 silah bulundurmakla, yönetim içerisindeki bazı kişileri de kendisini göndermeye çalışmakla suçlayan, ezan sesine bir türlü alışamadığını söyleyen Broos, yönetim içerisinde de iplerin gerilmesine neden oldu.

Bir çok yönetici Broos'un hemen gönderilmesinden yana tavır sergilerken, son karar Belçikalı teknik adamla görüşüldükten sonra verilecek.

Belçika'da çıkan gazetenin aslını Trabzon'a getirtecek olan yönetim, Broos'tan savunma isteyecek. Yönetimin özellikle Broos'un ezan ve Egemen konusunda yaptığı açıklamalardan rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

Bordo - mavili takımın başkan yardımcısı Necmettin Aytekin, Broos'la bir görüşme yapacaklarını doğrulayarak, "Ezan bizim dinimizin simgelerinden. Bizim için çok önemli. 'Burada ezan sesine bir türlü alışamadım' şeklinde yaptığı açıklamanın art niyet taşıdığını düşünmüyoruz. Çünkü buna saygı duyması gerekir. Hocamızın yeni olduğu için bu tür bir açıklama yapmıştır. Egemen konusunda ise her halde bir şaka yaptı. Ama bu konularda kendisiyle konuştuktan sonra bir değerlendirme yapmamız daha doğru olur" diye konuştu.

EGEMEN KÜPLERE BİNDİ

Belçikalı teknik adam Hugo Broos'un, "Trabzon'da nerede bir silah dükkanı görsem aklıma Egemen geliyor. Çünkü onun 25 tane silahı var" şeklindeki açıklaması ise kaptan Egemen'i küplere bindirdi. "Benim o kadar silahımın olması söz konusu bile olamaz. Hocamın nasıl bu tür bir açıklamayı yaptığına hala aklım ermiyor" diye tepki gösteren Egemen'in, Belçikalı teknik adama karşı bir tavır alıp almayacağı ise merak ediliyor. Kaptanın yönetimle yaptığı görüşmede, Broos'un bu açıklamasına olan tepkisini de dile getirdiği öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler