« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Broos'tan yalanlama

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu, Belçika'da bir gazeteye röportaj veren teknik direktör Hugo Broos ile görüştü.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulüp genel sekreteri Hasan Yener, kulüp futbol şube sorumlusu İhsan Alioğlu ve kulüp genel saymanı Mahmut Aksu, bu akşam saatlerinde Hugo Broos ile Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, Belçika'da bir gazeteye verdiği röportaj konusunda bir araya geldi.
Yener, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, Broos'un görüşmeye, Belçika'da röportaj verdiği gazetenin orjinalini de getirdiğini belirterek, “Hocamız, bu söylemlerin kendisine ait olmadığını bize ifade etti” dedi.

Bir tercümanın da yer aldığı görüşmede, gazetenin haberini incelediklerini ifade eden Yener, Broos'un kendilerine, hayatı boyunca dini konulara dikkat ettiğini, futbolcuların kandillerini kutlayan bir insan olduğunu, sözlerinin Türkiye'ye aktarımında büyük tercüme hataları bulunduğunu ifade ettiğini söyledi.

Broos'un, Belçikanın en yüksek tirajlı gazetesi HLN'ye verdiği röportajda, özetle, “Trabzonspor'un tam bir yabancı antrenör mezarlığı olduğu, kente geldiği ilk günlerde günde 5 kez ezan okunmasına alışmakta zorluk çektiği, hala sabahları ezan sesiyle uyandığı, kent halkının silah tutkusunun bulunduğu ve Egemen'in 25 silahının olduğunu” söylediği basına yansımıştı.

Teknik direktör Hugo Broos'un, yarın konuya ilişki bir basın açıklaması yapacağı belirtildi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz