Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Broos: Tüm egemenlik bizdeydi

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, bütün egemenliği kendilerinde olan maçı kaybettiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Broos, 2-0 yenilgileriyle sona eren maçın değerlendirmesini kısa yapacağını belirterek, "Çok büyük adaletisizlikle karşı karşıya kaldık. Maç boyunca oyunun kontrolü bizdeydi. Birçok gol pozisyonu yakalıyoruz, ama bunu bazen gole çeviremiyoruz. Bugün de bunun bedelini ödedik" dedi.

Maçın son 5 dakikasında oyunu iyice riske attıklarını ve Beşiktaş'ın alan ve pozisyonlar bulduğunu ifade eden Broos, "Bütün egemenliği bizde olan maçı kaybetmiş olduk. Bu da adil bir şey değil" diye konuştu.

Broos, son vuruşlarda etkili olamadıklarını yineleyerek, şöyle devam etti: "Galatasaray maçında öne geçme fırsatı bulduk, değerlendiremedik. Gaziantep'e karşı 7 pozisyon bulup kazanamadık, böyle başka maçlar da sayabilirim. Bu kadar dönüm maçlarında gol pozisyonları yakaladın mı değerlendirmeniz gerekiyor. Biz de bundan şikayetçiyiz. Beşiktaş, 5 savunmacıyla oynadı. Bu demek değil ki taktikleri yaradı. Hakan maçın adamı oldu. Umut ve Gökhan'a güvenmemiz, hala sabır göstermemiz gerekiyor. Onlar bizim elimizdeki hücumcular. Kötü oynamaya hakları var. Onları saf dışı bırakırsak, elimizde başka hangi hücumcu var. Onlara sabır göstermeliyiz. Bir önceki maçları onların sayesinde kazanmıştık."

Broos, bir gazetecinin "istifa konusunda durumunuzu gözden geçirecek misiniz?" şeklindeki sorusuna "hayır" yanıtını verdi.

Broos, Gabriç'in performansına ilişkin olarak ise "Her zamanki gibi iyi oynamadı diye oyuncu hakkında şüphe etmek doğru olmaz. Her oyuncunun iyi ve zor günleri vardır. O da bugün zor günlerden birini yaşadı. Bir seferde değerlendirme yapmak doğru olmaz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler