« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Broos sabırları taşırdı

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos'un Belçika'nın yüksek tirajlı gazetelerinden HLN'ye yaptığı, "Türkiye'de ezan sesine bir türlü alışamadım", "Egemen'in 25 tane silahı var", "Trabzonspor tam bir yabancı antrenör mezarlığı" ve "Takımın yetersizliğini bana yüklemeye çalışıyorlar" şeklindeki açıklamaları yönetim tarafından tepkiyle karşılandı. Teknik direktör Hugo Broos'la en kısa zamanda bir görüşme yapacak olan yönetimin bu açıklamaların hesabını soracağı ve kulübü zan altında bıraktığı için yolların dahi ayrılabileceği iddia edildi.

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Yönetim içinde bazı isimler Broos'un bu açıklamalarını ağır şekilde eleştirirken, kaptan Egemen de, Broos'un kendi için ortaya attığı, "25 silahı var" açıklamasına tepki göstererek, "Böyle bir şey olabilir mi? Hoca şaka yapmış galiba. Kesinlikle böyle bir şey yok" ifadelerini kullandı.

GÖNDERİN ŞU ADAMI

Trabzon'un popüler internet sitelerinden haber61.net'te, "Gönderin şu adamı" başlıklı haberiyle Hugo Broos'a tepki gösterdi. Site haberinde, "Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos geldiği günden beri yaşattığı başarısızlıklar yetmiyormuşçasına, Belçika basınına verdiği demeçlerle Türkiye ve Trabzon hakkında küçültücü ifadeler kullandı" diyerek, tecrübeli teknik adamın görevine son verilmesini talep etti. Yönetim kurulunun en kısa zamanda bir toplantı yapıp bu konuda net bir karar vereceği öğrenildi. Broos daha önce de Yattara için, "Onun sakat olmadığını söyleyenler yalan konuşuyor. Bazen körlere yol göstermek gerekir" şeklinde bir ifadeyle yönetimi ve taraftarları suçlamıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz