« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Broos horonla gitti

Pazartesi günü görevine son verilen Hugo Broos ve yardımcısı Jacky Munaron, Trabzon'da bir lokantada veda yemeği yedi.

Yunus Emre SEL / TRABZON,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Yemekte görevinden istifa eden Metin Diyadin, Trabzonspor İdari Menajeri Caner Çuvalcıoğlu ve yardımcı antrenör Turgut Kural da yer aldı.

Neşeli dakikalar yaşanan yemekte Hugo Broos, lokantada öğretmenler gününü kutlayan bir grup öğretmenin kemençe eşliğinde horon oynamasını alkışladı. Bunun üzerine öğretmenler, Broos'u aralarına davet etti. Öğretmenlerin ısrarını kıramayan Broos, bir süre horon tepti.

Eğlendiği gözlenen Broos ve yardımcısı, Trabzon'da çok güzel anılarının kaldığını söyledi. Gecenin sonunda ise tüm teknik heyet birbiriyle duygusal bir şekilde vedalaştı.

Broos ve yardımcısı Munaron'un Trabzon'dan yarın ayrılacağı bildirildi.

BURADA KİMSE DONKİŞOT'LUĞA SOYUNMUYOR

Kadro darlığı yüzünden 5 genç oyuncuyu antrenmana çıkaran Trabzonspor sportif direktörü Ünal Karaman, futbolcularından daha fazla özveri göstermelerini beklediklerini söyledi, "Burada kimse Donkişot'luğa soyunmuyor" dedi.

Belçikalı Hugo Broos'un görevden alınmasından sonra geçiş döneminde takımı çalıştıracak olan Ünal Karaman, tesislerde bu sabah yaptırdığı antrenmandan önce futbolcularla mini bir toplantı yaptı. Hafta sonunda sahalarında Eskişehirspor'la oynayacaklarını hatırlatan Ünal Karaman, futbolcularına, "Takımı bu duruma bizler getirdik. Hep beraber de düzlüğe bizler çıkaracağız" diye konuştu.

Antrenmanda hafif sakatlıkları nedeniyle salonda çalışan Tjikuzu, Ömer Aysan ve Zafer Yelen'le birlikte tedavi için gittiği ülkesinden dönen Yattara, salonda takımdan ayrı olarak çalıştı. Başkan Sadri Şener'in isteğiyle kadro dışı bırakılan Song, Egemen, Sylva, Gökhan ve Engin ise aynı antrenman sahasında takımdan ayrı çalıştı.

Bu arada A2 takımından kaleci Mücait, Abdülkadir, Mustafa, Rasimcan ve Zeki, antrenmanlara dahil edildi. Beş futbolcunun performanslarına göre bundan sonra A takımla antrenmanlara çıkabileceği bildirildi.

UYARI VE BRAVO

Bordo mavili takım, antrenmanda koşunun ardından dar alanda pas çalışması gerçekleştirdi. Antrenman sırasında Ünal Karaman, oyuncularını zaman zaman sert şekilde uyardı, istediğini yapan oyuncuları da tebrik etti. Bordo mavililer antrenmanda daha sonra yarı sahada çift kale maç yaptı.

"FUTBOLCULARIMIZ YAŞANANLARDAN ETKİLENDİ"

Ünal Karaman, antrenmanın bitiminde basın mensuplarının sorularına cevap verdi. Futbolcuların son dönemde yaşananlardan olumsuz etkilendiklerini belirten Ünal Karaman, daha sonra şunları söyledi:

"Oyuncularımız profesyonelliğin gereğini yapıyorlar. Elbette yaşanan olaylardan etkilenmemeleri söz konusu değil ama biz el birliğiyle bunu aşma gayreti içinde olacağız. Futbolcularımız bugünkü antrenmanda kısmen biraz daha rahatladılar. İnşallah maça kadar da sevenlerimizin desteğiyle bu zorluğu aşacağız. Oyuncularımıza o konuda biz sonsuz destek veriyoruz. Takımı sevenler de aynı desteği verirse, bu süreci daha kısa sürede atlatırız."

"KADRO KURMAKTA ZORLANACAĞIZ"

Eskişehirspor maçı için kadro kurmakta biraz zorlanabileceklerini de ifade eden Ünal Karaman, "Antrenmanlara yeni başladık. Biz de her ihtimale karşı hazırlanıyoruz. Zor bir dönemden geçiyoruz ve kadro kurmakta biraz zorlanıyoruz. En azından bu hafta zorlanacağız. Ama sahaya 11'le çıkacağız ve inşallah o 11, bizi zafere taşıyacak" dedi.

"BAŞKANIN AÇIKLAMASINA SAYGILIYIZ"

Takımdan ayrı çalışan 5 futbolcu için kadro dışı teriminin kullanılmasının yanlış olduğunu da öne süren Ünal Karaman, bu konuda şöyle konuştu:

"Bizde kadro dışı kalmış oyuncu yok. Kulüp olarak yaptığımız açıklamada da kadro dışı diye bir ifade yok. Belli bir süre dinlendireceğiz, dediğimiz futbolcular söz konusu. Kenarda çalışacaklar. Şu an için öyle uygun görüyoruz. İnşallah en kısa sürede onları tekrar aramıza katmaya çalışacağız. Başkanımızın açıklamasına kesinlikle saygı duyuyoruz ama biz oyuncularımızla da konuştuk. Başkanın da bu konuda görüşlerini aldık. Bu oyuncular, Trabzonspor formasını giydiği dönemde bizim oyuncularımız. Eğer Trabzonspor'u temsilde çok ciddi hata yapacak olurlarsa, 1 dakika aramızda durmaları söz konusu değil."

"TAKIM ÖNEMLİ"

Bu dönemde bazı futbolcularından ekstra görev sorumluluğu beklediklerini de sözlerine ekleyen Ünal Karaman, şöyle devam etti:

"Mesela benim dönemimde Ünal'ın tek başına futbol oynaması, bir şey ifade etmezdi. Takım adına bir şey yapması lazımdı. Şu anda bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarımız da benzer özellikler taşıyor. Egemen'in, Song'un veya Sylva'nın kendi performansları değil, takım arkadaşlarına yapacakları katkı bizim için önemliydi. O konuda beklentilerimizde biraz sıkıntı ve hayal kırıklığı yaşadığımız için bu süreci işlettik. Bu futbolcularımız belli bir süre dinlenecek."

"KAZANMAYA ÇALIŞACAĞIZ"

Takımdan ayrı çalışan 5 futbolcuyla sürekli diyalog halinde olduklarını, ancak Eskişehirspor maçında oynamayacaklarını da açıklayan Ünal Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama kendilerini en kısa süre içinde kadromuza katmaya çalışacağız. Eğer Song, profesyonel bir imza atmışsa bunun takibini yapmasını da doğal karşılamamız gerekebilir. Ama şu anda Trabzonspor'un değerleri, her şeyin üzerinde olmalı. Biz de bu beklenti içinde olduğumuz için o gayreti gösteriyoruz. Yoksa hiç kimsenin burada kalkıp da Donkişot'luğa soyunduğu yok. Biz burada bir özveride içindeysek arkadaşlarımızdan da Trabzonspor'a hizmet adına özveri beklememiz söz konusu olabilir. Bazı futbolcuların profesyonelliği ön planda olabilir. Onların isteklerini de dikkate almamız gerekiyor. Elbette ki kayıtsız kalmayacağız. O futbolcuları tekrar bizim düşüncemize ve ruhumuza çekme gayretinde olacağız."

SAKATLARIN DURUMUNU ANLATTI

Yönetimle aldıkları ortak karar sonucu Güney Kore'nin Sueul takımını çalıştıran Şenol Güneş'le görüşmeye başladıklarını da belirten Ünal Karaman, salonda çalışan Tjikuzu, Yattara ve Ömer Aysan'la ilgili olarak da şu bilgileri verdi:

"Ömer Aysan'ın hafif kırıklığı var. Doktorumuz, (Sabah antrenmanına çıkmasın) dedi. Tjikuzu'nun ise iki üç günlük daha tektikleri devam edecek. Yattara iyi ama biraz daha ağrıları var. Onun da iki üç günlük dönem içinde tedavisi yapılacak."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler