ANKARA HABERLERİ

Bronz olarak tekrar döküldü

Hürriyet Haber
25.12.2017 - 16:01Son Güncelleme :

Seğmenler Parkı’ndan geçen yıl çalınan ve ilk olarak Hürriyet Ankara’nın haberiyle gündeme gelen ünlü Türk heykeltıraş İlhan Koman’a ait heykel, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi’nin başlattığı kampanya sonucu bronz olarak tekrar döküldü.

Hürriyet Haber

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden yapılan açıklamada, heykelin Büyükşehir Belediyesi’nin izin vermesi durumunda eski yerine konulacağını, aksi halde ise ilçe belediyelerine başvurulacağı kaydedildi. İlçe belediyelerinin de izin vermemesi durumunda ise heykelin, Picasso’nun Guernica’sı gibi sürgünde kalacağı ifade edildi.
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Seğmenler Parkı’ndan çalınan heykelie ilişkin dün basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu, 42. Dönem Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ve Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi’nden Erdal Duman katıldı.

Etiketler: ilhan koman , Heykel , ANKARA

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bronz olarak tekrar döküldü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Aralık 2017 tarihinde saat 16 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bronz olarak tekrar döküldü haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:01
Sayfa Başı