Gündem Haberleri

  Broadway müzikallerine senfonik yorum

  Hürriyet Haber
  04.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası Korosu ve Solistleri, şef Faris Akarsu yönetiminde bugün ünlü Broadway müzikallerinden seçilmiş şarkıları seslendirecek.

  Kuruluşu Darül Elhan'a dayanan ve ülkemizin ilk konservatuarı olan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nın Senfoni Orkestrası Korosu ve Solistleri bugün saat 17.00'de ‘‘Müzikaller Konseri'' adlı bir konserle dinleyici karşısına çıkacak. İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Fen Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek konserde, 1999-2000 öğretim yılı başında Konservatuar bünyesinde kurulan ‘‘Müzikal Oyunculuğu ve Şarkıcılığı'' bölümünde öğrenim gören öğrenciler ‘‘Miss Saigon'', ‘‘Sunset Boulveard'', ‘‘Phantom of The Opera'', ‘‘City of Angels'' gibi ünlü Broadway müzikallerinden seçilmiş şarkıları seslendirilecek. İÜ Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrasını şef Faris Akarsu yönetecek.

  Aynı konser, Henry Purcell ve J.S. Bach'ın eserlerini yorumlayacak olan Konservatuar Oda Müziği Topluluğu'nun da katılımıyla 18 Mayıs 2000 tarihinde saat 19.30'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tekrar edilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı