Gündem Haberleri

GÜNDEM

  British Council'dan dijital film yarışması

  Hürriyet Haber
  27.10.2005 - 14:48 | Son Güncelleme:

  Sinemaya meraklı gençler, haydi kamera arkasına.. British Council'ın düzenlediği Dijital Video Film Yarışması sizi bekliyor... 18 ile 30 yaş arasındaki herkese açık olan yarışmada konu kısıtlaması da yok. Yarışmaya son başvuru tarihi 25 Ocak olarak belirlendi.

  Sadece djiital video fimlere açık olan yarışmaya, 8, 16 mm veya 35 mm formatındaki filmler kabul edilmeyecek. Filmlerin uzunluğunun iki buçuk dakikadan az, üç buçuk dakikadan uzun olmaması gerekiyor. Filmler canlandırma, belgesel, deneysel, video klip, dans, müzik kategorilerinde çekilebilir.

  Yarışmanın seçici kurulu Ahmet Boyacıoğlu (Ankara Sinema Derneği Başkanı, Eurimages Türkiye Temsilcisi), Can Özgün (British Council, Sanat ve Tanıtım Müdürü), Esin Küçüktepepınar (www.sinema.com editörü), Gülseren Güçhan (Anadolu Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Sinema TV Bölüm Başkanı) ve Nejat Ulusay'dan (Ankara Üniveristesi, İletişim Fakültesi, Sinema TV Bölümü) oluşuyor.

  ÖDÜLLER

  Yarışmada ilk 3 sırayı alan filmlerin yönetmenleri British Council’ ın konuğu olarak 2006 Mart ayından sonra Yunanistan'da film çekecek.

  Yarışmaya katılan tüm filmler Ankara'daki Türk İngiliz Kültür Derneği'nde gösterilecek. Değerlendirme sonucunda, ilk 10 sırayı paylaşan yapımlar da British Council İngiliz Kısa Film Günleri'nde ve Uluslararası Ankara Film Festivali'nde ve Ankara Sinema Derneği referansıyla Avrupa’daki çeşitli film festivallerine gönderilecek.

  Başvuru Adresi:
  Can Özgün
  Sanat ve Tanıtım Müdürü
  British Council
  Karum İş Merkezi • D Blok Kat 5 No 430 • Kavaklıdere Ankara
  Bilgi için 0 312 455 3655
  can.ozgun@britishcouncil.org.tr

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı