Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Brezilyalı protestoculara seslenen Pele'ye şok: Cehennemin dibine git!

  Hürriyet Planet
  21 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 21 Haziran 2013 - 09:13

  Brezilya'nın futbol efsanesi Pele'nin, ülkede günlerdir devam eden protestolarla ilgili yaptığı açıklamada göstericilere "Evinize dönün" mesajı vermesi sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

  O Globo televizyonunda yayınlanan video mesajında Pele, ülkede cumartesi günü Konfederasyon Kupası'nın başladığına, önümüzdeki yıl da Dünya Kupası düzenleneceğine dikkat çekerek, "Brezilya'da tüm bu olan biten gürültü patırtıyı, bu protestoları unutalım. Brezilya takımının ülkemiz olduğunu ve kanımız olduğunu hatırlayalım" dedi.

  Ancak son yıllarda yaptığı açıklamalarla hem ülkesindeki hem de dünyadaki imajı zedelenen Pele'nin bu sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Birçok kullanıcı Pele'nin sıradan vatandaşların nasıl yaşadığından habersiz olduğunu dile getirdi.

  Bir Brezilyalı Facebook sayfasına, "Pele kalkmış bir de videoyla millete bu gürültüyü unutun ve takımı destekleyin diyor. Milli takım, FIFA, stadyumlar milyonlara mal oluyor, cehennemin dibine git!" yazdı.

  BREZİLYA'DA SON 20 YILIN EN BÜYÜK PROTESTOSU / FOTO GALERİ

  ZAMLAR GERİ ÇEKİLDİ
  Bir yanda bu gelişmeler yaşanırken diğer yanda protestoların en yoğun yaşandığı Sao Paolo ve Rio de Janeiro şehirlerinde protestoların tetikleyicisi olan toplu taşıma ücretlerindeki zam geri çekildi.

  Ancak iki şehrin yerel yöneticilerinin ayrı ayrı aldığı kararların protestoların sona ermesini sağlayıp sağlayamayacağı belli değil. Zira enflasyonun yüzde 6.5 olduğu ülkede halkın tepkisi toplu taşımanın ötesine geçti.

  BREZİLYA'DAN YAĞMA GÖRÜNTÜLERİ / FOTO GALERİ

  Brezilyalı protestoculara seslenen Peleye şok: Cehennemin dibine git DEVLET BAŞKANI SOKAĞA DESTEK VERDİ

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı