« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Brezilya kadroyu açıkladı

Brezilya, bu yaz gerçekleştirilecek önemli basketbol şampiyonalarında mücadele edecek iki ayrı kadro açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antrenör Ruben Magnano’nun 24 kişilik oyuncu havuzunda yer alan oyuncuları 1 Haziran tarihinden itibaren Güney Amerika Şampiyonası için hazırlıklarına başlayacak.

Bu kadroda yer alan oyuncuların bir kısmı Türkiye’de gerçekleştirilecek olan bu yılın en önemli basketbol organizasyonu 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda da mücadele edecekler.

2010 FIBA Dünya Şampiyonası kadrosu 19 Temmuz’da Anderson Varejao, Tiago Splitter, Nene Hilario, Guilherme Giovannoni, Alex Garcia, Leandro Barbosa, Marcelo Huertas, Valter Apolinario ve Marcelo Machado’nun da katılımıyla toplanacak.

“Tecrübeli ve genç oyunculardan kurulu bir ekip oluşturmaya çalıştık. Ancak oluşturduğumuz liste, son liste değil” diye konuşan Magnano, “Her zaman için ihtiyaçlarımız doğrultusunda yeni oyuncuları kadroya çağırabiliriz. Mükemmel bir ekibimiz var. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirerek muhteşem işler başaracağımızdan kuşkum yok” şeklinde konuştu.

Brezilya basketbol Federasyonu Erkek Takımlar Direktörü Vanderlei Mazzuchini de konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Antrenörümüz çok iyi oyuncuları kadroya dahil etti. Hiç kuşukumuz yok ki, milli takım ile birlikte önemli başarılara imza atacak. Deneyimli oyunculara sahibiz ve bu oyuncuların Brezilya Milli Takımı’nı en iyi şekilde temsil edeceklerinden eminiz” diye konuştu.

1 Haziran tarihinde çalışmalara başlayacak ilk grup oyuncular şu şekilde;

Fabrício de Melo
Hátila Passos
Murilo Becker
Rafael Ferreira
João Paulo Batista
Paulo Prestes
Rafael Hettsheimer
Bruno Fiorotto
Marcus Vieira “Marquinhos”
Lucas Cipolini
Augusto Lima
Carlos Alexandre Nascimento “Olivinha”
André Stefanelli
Jonathan Tavernari
André Luiz Goes
Arthur Belchior
Audrei Parisotto
André Luiz Brugger
Carlos Cobos
Eduardo Machado
Vitor Benite
Fúlvio Chiantia
Wellington Santos
Hélio Lima


Bunları da Beğenebilirsiniz