« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Brezilya dizisi 5.2 milyon Euro‘ya bitti

Transferin son gününde sürpriz gelişmelere sahne olan Galatasaray’da Telles ve Melo, Inter’e imza attı. Ayrılmak isteyen Melo’nun gidişi ile sarı kırmızıların kasasına 5 milyon 200 bin Euro bonservis girecek. Brezilyalı yıldıza bonuslarıyla birlikte ödenen yıllık 4 milyon 700 bin Euro’da Galatasaray’ın kasasında kalacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’da transferin son günü hareketli dakikalar yaşandı. Sarı kırmızılıların eski teknik direktörü Roberto Mancini’nin çalıştırdığı İtalyan devi Inter, Felipe Melo ve Alex Telles’i kadrosuna kattı. Galatasaray ise özellikle Melo’nun gidişi ile önemli bir ekonomik rahatlama yaşadı. 1 ay önce Melo için 1 milyon Euro dahi bonservis bedeli ödemeyen Inter, transferin son günü Pitbull için Galatasaray’a tam 5.2 milyon Euro bonservis ödedi.

MELO İYİ OYNAMAK ZORUNDAYDI

TRANSFERİN perde arkasında ise Melo’nun G.Saray ile imzaladığı kontratın 1+1+1 formülü ile başarı odaklı olması, İtalyanların Pitbull’a 3 yıllık garanti sözleşme önerisi, G.Saray’ın da şartlarını kabul etmesi var.
Galatasaray’ın diretip imzalattığı kontratın fesih maddesi gereğince her yıl iyi oynamak zorunda olan ve riskli bir sözleşmeye imza attığını düşünen Melo bunun için gitmeyi tercih etti.

TELLES’İN FİYATI 8.5 MİLYON EURO

G.saray Melo’dan gelen yüklü bonservis bedelinin yanı sıra Brezilyalı futbolcuya, bonuslarla birlikte ödediği yıllık 4 milyon 700 bin Euro’yu da kasasında tuttu. Sarı kırmızılıların bir diğer Brezilyalı futbolcusu Alex Telles ise 1 milyon 550 bin Euro kiralama bedeli ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Telles’in satın alma opsiyonu ise 8 milyon 500 Euro olarak belirlendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz