İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

"Brexit'in faturası gerçek düzeyinden düşük öngörülüyor"

DHA
27.06.2018 - 08:09Son Güncelleme :
Brexitin faturası gerçek düzeyinden düşük öngörülüyor
DHA

İstanbul, 27 Haziran (DHA) - Birleşik Krallık Parlamentosu Kamu Hesapları Komitesi, hükümetin Avrupa Birliği'nden ayrılmak (Brexit) için ödeyeceği faturayı gerçekte olduğundan "en az 10 milyar sterlin düşük öngördüğünü" savundu.
Londra ve Brüksel arasındaki müzakerelerde Brexit için 35-39 milyar sterlin arasında ödreme yapması konusunda anlaşmaya varılmıştı.
Komite, AB'den ayrılmanın İngiltere'ye maliyetini bir bütün olarak öngördüğüne dikkat çekerek, kamu finansmanına gerçek maliyetin olduğundan düşük öngörüldüğü, hükümetin bu konuda daha açık olması gerektiği uyarısı yaptı.
Komite Başkanı Meg Hillier, "Brexit'in gerçek maliyeti kamu oyunun sorunudur; hükümetin, Parlamento'ya ve doğrudan kamuoyuna açık ve kesin bilgi vermesi gerekir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde "Brexit'in faturası gerçek düzeyinden düşük öngörülüyor" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı