« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bremen'den İstanbul'a koşacak

Almanya'nın Bremen kentinde yaşayan ekstrem sporcu Emin da Silva, 2013 yılının Nisan ayında, İstanbul'a koşarak gitmeyi planlıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Düzenli antrenman yaparak hazırlanan Emin da Silva, İstanbul'a yapacağı koşuyla halklar arasındaki dostluğa işaret etmeyi amaçladığını belirtti. Bu koşuyu “hayatının koşusu” olarak nitelendiren sporcu, günde 42 kilometre koşarak, 66 günde İstanbul'a ulaşmak istediğini kaydetti.

Bremen'de yardım amaçlı düzenlenen bir çok koşuya da katılan Emin da Silva, “1987 yılından beri koşu sporu yapıyorum. Spor, benim için halkları kaynaştıran bir köprüdür. Bu amaçla Bremen içinde ve dışında bir çok koşuya katıldım” dedi.

Güzergah boyunca kendisini takip edecek donanımlı bir araca ve spor ayakkabı ile giysilere ihtiyacı olacağını ifade eden sporcu, bazı Alman sponsorlardan aldığı desteğin yeterli olmayacağını, Türk sponsorlara da ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Bir hatıra defteri oluşturduğunu anlatan Silva, “Gittiğim yerlerde güzel dilekleriyle defterimi imzalayanlar kumbarama 1 Avro atarak destek veriyorlar. Masraflarımı karşılamak için gelecek yıl Nisan ayına kadar 50 bin imzaya ulaşmam gerekiyor” ifadesini kullandı.

Soyadının daha önce “Ördek” olduğunu belirten Silva, daha önce kazandığı bir maraton yarışı sonrasında bunun “Yarışı Ördek kazandı” şeklinde manşete taşınmasının hoşuna gitmediğini ve sporun evrenselliğine inanan bir kişi olarak altı yıl önce evlendiği Brezilyalı eşinin Silva olan soyismini aldığını belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz