Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bremen'de Türk işadamına ait benzinliği soydular

  DHA
  17 Ocak 2011 - 13:02Son Güncelleme : 17 Ocak 2011 - 13:04

  Almanya'nın Bremen kentinde eli silahlı iki kar maskeli soyguncu, işadamı ve Bremen Entegrasyon Partisi Genel Başkanı Levent Albayrak'a ait benzinliğe girip soygun yaptı.

  Gece yarısı saat 03.00 sıralarında gerçekleşen soygun benzinliğin güvenlik kameralarınca kaydedildi. Kar maskeli iki kişi ellerinde silahla benzinliğe girip hemen kasaya yöneliyor. Silahla benzinlik çalışanlarını etkisiz hale getiren soyguncular kasadaki tüm paraları kısa bir süre içinde alıp kayıplara karışıyorlar.

  BANKA SOYMAKLA AYNI SUÇ
  Benzinlik sahibi Levent Albayrak 10 yıl içinde ikinci soygun olayıyla karşılaştığını söyledi.

  Kimliği henüz belli olmayan iki kişinin kar maskeleriyle benzinliğe gelip kasayı soymasının kendilerini çok üzdüğünü, yaşanan olay nedeniyle soygun anında kasada olan çalışanların psikolojik olarak yıprandığını anlatan Albayrak, “Allahtan olay ucuz atlatıldı. Olay anında bazı çalışanlar korkudan bayılmış. Benzinlik soygunu Almanya'da banka soygunuyla aynı suç. Ben soyguncuların profesyonel olduğunu düşünmüyorum. Eğer soyguncular biraz bilgili olsalardı benzinlik kasalarında fazla para olmadığını bilirlerdi. Gençler bu tür olaylardan uzak dursunlar. Çerez parasına hayatlarını mahvetmesinler. Çalınan para miktarı fazla değil ama işçilerin yaşadığı korku çok büyük. Polis soyguncuları arıyor. Bağlı bulunduğumuz firmada olayı soruşturmakta” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı