« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Brawn'ın Schumi'ye güveni tam

Ross Brawn, 2010 sezonu sonunda göstermiş olduğu performansı değerlendirerek gelecek sene büyük bir ilerleme kaydedeceğinden emin olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Schumacher'in 2010'da F1'e dönüşü, beklentileri karşılayamamıştı. 7 dünya şampiyonluğu bulunan Alman pilot, hem podyuma çıkamadı hem de takım arkadaşının gerisinden kaldı.

Schumacher'in 42. yaş gününü kutladığı hafta konuşan Ross Brawn, artık sorumluluğun kendi üzerine olduğunu ve iyi bir araç yapmak için çalışacaklarını belirtti.

Schumacher'e doğum günü için bir hediye düşünüp düşünmediği sorusuna Brawn: "Hayır. Michael Schumacher'e, özel bir hediye düşünmedim. Çünkü benden ne istediğini zaten biliyorum: Rekabetçi bir araç"

"Yine de iyimserim. Çünkü Michael'in geçen sezonun sonundaki performansı cesaret vericiydi. Bu sene kesinlikle daha iyi olacağına inanıyorum"

Schumacher'in sezon başındaki sorunların çoğu, Bridgestone 2010 lastiklerinden kaynaklanıyordu. Alman pilot, kariyerinin önceki dönemindekinin aksine 2010'da daha dar ön lastikler kullandı.

Schumacher, Pirelli'nin 2011 hamurlarının kendisine yardımcı olmasını umuyor ama ilk testler net bir bilgi vermedi.

Pirelli lastiklerinin Schumacher'e uygun olup olmadığı sorusuna Brawn: "Bir şey söylemek için erken. Abu Dhabi testinde Bridgestone'ye göre büyük bir fark göremedik. Ama şu net ki, tedarikçi değiştirince araçların buna uyumlu hale getirilmesi gerek. Kış testleri süresince birçok değişiklik göreceğiz.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler