« Hürriyet.com.tr
MENÜ

BRAVO TARIK HOCA

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

O şimdi Akdeniz'in 1 numaralı teknik direktörü

Ispartalılar, ‘‘İmparator’’ unvanını yakıştırdıkları Tarık Söyleyici ile bir kez daha gurur duydu. Pembe yeşilli takımın çalıştırıcısı, bölgede 2000 yılının en başarılı teknik adamı oldu

BÖLGENİN GURURU

Ispartaspor Teknik Direktörü Tarık Söyleyici, takımına yaşattığı tarihi başarı ve zaferlerin manevi ödülünü almaya başladı. Pembe yeşilli takımı önce şampiyon yapan, sonra da İkinci Lig'de liderlik onurunu yaşatan Söyleyici, elde ettiği bu başarılarla bölgedeki bütün meslektaşlarını sollayarak 2000 yılının en başarılı teknik adamı oldu. Ispartalılar, ‘‘İmparator’’ unvanını verdikleri Tarık Hoca ile şimdi bir kez daha gurur duyuyor.

HEP ÖNDE KOŞTU

Geçtiğimiz sezon Ispartaspor'un başına gelen Söyleyici, 250 bin dolar gibi mütevazi bir bütçe ile kurulan takımı Üçüncü Lig'de şampiyon yaptı. İkinci Lig'e de mütevazi bir kadro ile başlayan Isparta, Ege'nin trilyonluk ekipleri Göztepe, Altay, Karşıyaka ve Bucaspor'un bulunduğu İkinci Grup'ta liderlik koltuğunu ele geçirmenin onurunu da yaşadı. Zirvedeki saltanatları kısa sürdü, ancak devreyi Klasman Grubu liderliği için avantajlı durumda bitirdi.

KOLAY OLMADI

Söyleyici, çok genç ve dar kadroya rağmen gerçekleştirdiği bu başarılar için, ‘‘Başarı ekip çalışması ile olur. Büyük sıkıntılar yaşadık. Ancak futbolcularımız herşeyi bir kenara bırakıp sahada yüreklerini ortaya koyarak mücadele ettiler. Ben de bu ekibin başında bir teknik adam olarak üzerime düşeni yaptım. Bu başarı yönetim, teknik heyet, futbolcular, bizden desteğini esirgemeyen kentin idarecileri ve taraftarlarımızın ortak eseridir’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz